Εικόνες ...

Θέματα που αφορούν τα Bonsai
Άβαταρ μέλους

Topic author
Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Η νέα παραγωγή ροδάκινων είναι έτοιμη.

Τιμή πώλησης 5 euro/gr.

Δεν θέλω σχόλια και παράπονα για την τιμή.
Ξέρετε πόσο έχει πάει το χαβιάρι και η σαμπάνια ??
Δεν σας άκουσα να φωνάζετε. !!!
Άρα έχετε λεφτά !!

Όπως και πέρυσι θα τά βρείτε σε επιλεγμένες μπουτίκ φρούτων στην Ρώμη, Παρίσι, Νέα Υόρκη, Τόκιο και στα Τρίκαλα.

ΕικόναΕικόναΕικόνα
 
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
These users thanked the author Jean-Zac for the post:
myrtilos (30 Αύγ 2022, 00:36)
Rating: 7.14%

Ontherun
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 09 Δεκ 2020, 16:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 25 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Ontherun »

Για τα λουλουδακια σου δεν εχω να πω κατι,γιατι προφανως ειναι να τα χαζευεις με τις ωρες.
Για τις γατες και για τα ζωα γενικα ομως εχω να πω,πως εκει που καποιοι τα κλωτσανε ,τα σκοτωνουν με διαφορους τροπους ειναι και καποιοι αλλοι που κανουν διαδρομες με το ποδηλατο για να τα ταισουν χωρις να ειναι δικα τους και επιπλεον τα εχουν για να διακοσμηση πανω στις γλαστρες τους.
Δε ξερω αν εχεις μεγαλωσει και η διαθεση σου εχει μειωθει το μονο σιγουρο ειναι πως το μερακι πηγαζει ανεξαντλητα αχετα με την ηλικια.ειτε αυτο ειναι λουλουδι ειτε ζωο.
Ευχαριστουμε για τις ωραιες εικονες.
Υ.Γ. οι γατες μου εχουν διαλυσει τα καημενα τα acer αλλα λεω πως τους δινουν νεα μορφη και σχημα!οποτε και εγω με τη σειρα μου χωρις ποδηλατο ομως, παω να παρω κροκετες φαγητα και τα ρεστα ωστε να συνεχισουν να μου τα διαμορφωνουν.
Άβαταρ μέλους

Topic author
Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Κάπως σαν τις πληγές του Φαραώ.
Καλοκαιρινές μπόρες, καλοκαιρινές ζέστες-καύσωνας, αράχνες, ακρίδες και …..γάτες.  Εικόνα
Τι άλλο μού μένει να δώ  δεν ξέρω ακόμη.
Η ροδακινιά φέτος έκανε περισσότερα ροδάκινα, αλλά οι ακρίδες φάγανε πολλά φύλλα. Δεν τις πρόλαβα.
Στην αρχή εμφανιστήκανε κάτι μικρές πράσινες κάμπιες και μασουλάγανε τά φύλλα. Ψέκασα και φύγανε.
Μετά ήλθαν άλλοι πεινασμένοι πελάτες για φαγητό. Φέρανε και τά μικρά παιδιά τους. Πράσινα μικρά ακριδάκια.
Βρήκα μία Mantis religiosa από τύχη και την έβαλα πάνω στην ροδακινιά και ησύχασα προς το παρόν.
Οι γάτες ανεβαίνανε πάνω στις ελιές και στην ροδιά για climbing με αποτέλεσμα ειδικά σε μία να κάνουν την κορυφή φλάτ
σπάζοντας και μερικά κλαδάκια και βέβαια λόγω ζέστης ξαπλώνανε στο δροσερό χώμα στίς γλάστρες.
Κάνανε και τά παράπονά τους ότι οι γλάστρες είναι μικρές και δεν χωράνε. Πάντως απεργία πείνας δεν κάνανε.
Κάτι είναι και αυτό.
Η ροδιά έβγαλε φέτος περίπου 9-10 άνθη και άρχισε να ‘’δένει καρπούς’’. Στην αρχή ήλθε η μελίγκρα αλλά με το ψέκασμα
εξαφανίστηκε και τά μικρά ρόδια σώθηκαν. Έτσι νόμιζα. !!!
Κάνω μία παρένθεση και αναφέρω ότι ένα βράδυ γύρω στις  9:30 ακούσαμε νιαουρίσματα. Μία ξένη-αδέσποτη γάτα πού την
ταΐζαμε περιοδικά μας έφερε 3 μικρά γατάκια περίπου ενός μηνός.. Ίσως για ασφάλεια, για προστασία, για να τα φροντίσουμε.
Και κάπως έτσι έγινα  babysitter μέχρι νά μεγαλώσουν. Και άντε με το ποδήλατο μέχρι το σούπερ μάρκετ να πάρω κροκέτες για μωρά,
γάλα και άμμο. Για ύπνο αντί να είναι στο καλαθάκι τους προτιμάνε τις γλάστρες, την καρέκλα μου και το λάπτοπ.  
Έτσι η  ροδιά έχασε σχεδόν όλα τά  μικρά ρόδια (εκτός από ένα) και τά οποία έγιναν παιχνίδι τους.

Η αλήθεια είναι ότι φταίω και εγώ γιατί τά φυτά μου τά έχω παραμελημένα, αλλά έχω μεγαλώσει και η διάθεση έχει μειωθεί.
Όμως  το παλεύω όπως λένε. Όποτε και όπως  μπορώ. 
 
 
 
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
These users thanked the author Jean-Zac for the post (total 3):
Hfestion (02 Αύγ 2022, 11:38) • Rockystef (02 Αύγ 2022, 15:46) • zachariaspav (03 Αύγ 2022, 18:57)
Rating: 21.43%

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 231 times
Επικοινωνία:

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Hfestion »

Ooooooo
Σε ευχαριστούμε πολύ!!!!

Μία ιδέα για τα ροδάκινα μιας και πλησιάζει το καλοκαίρι

Άβαταρ μέλους

Topic author
Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Jean-Zac »

 Φωτογραφίες 27/4/2022 από την ροδακινιά πού έχει αρχίσει να φτιάχνει τά μικρά ροδάκινα. Αυτή την φορά είναι περισσότερα από πέρυσι διότι δεν την κλάδεψα καθόλου. Οι άλλες φωτογραφίες είναι από την νεραντζιά πού για πρώτη φορά έβγαλε αρκετά άνθη. Ελπίζω να μπορέσει να φτιάξει και νεράντζια. Ομολογώ ότι είμαι χαρούμενος  γι αυτή την εξέλιξη.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 231 times
Επικοινωνία:

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Hfestion »

Ευχαριστούμε πολύ για τις υπέροχες φωτογραφίες!!!!!
Άβαταρ μέλους

Topic author
Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Jean-Zac »

 Μικροκλαδέματα και μικροσυρματώματα για να περάσει λίγο η ώρα και χωρίς απαιτήσεις βέβαια μιάς και το σκεπτικό ήταν να γίνει και κάποια μεταφύτευση αλλά ο άστατος καιρός, το κρύο και η μειωμένη διάθεση το αναβάλανε για καλύτερες ημέρες ή διαφορετικά του χρόνου. Η βερικοκιά άνθησε προς το τέλος του Φεβρουαρίου οπότε κάθε προοπτική για μεταφύτευση ήταν άχρηστη . Μάλλον θα την κάνω προς το Φθινόπωρο. Δεν την είχα κλαδέψει και γι’αυτό έβγαλε αρκετά άνθη. Θα δούμε πόσα θα μπορέσει να κρατήσει και να τά κάνει καρπό. Η νεραντζιά και αυτή για πρώτη φορά μετά από χρόνια έβγαλε κάποια μπουμπούκια. Θα δούμε και εδώ τι θα συμβεί. Κλάδεψα λίγο και κάποιες ελιές αλλά δεν έκανα κάποιο αξιόλογο συρμάτωμα. Η ηλικία, ο κορεσμός (μετά από τόσα χρόνια ενασχόλησης), αλλά και ο καιρός συνέβαλαν σε αυτό πού λέμε …άστο για αύριο… Αυτό το αύριο μπορεί να είναι και του χρόνου. Λίγο κλάδεμα και στην μελικοκιά πού είχε βγεί χωρίς ρίζες και είχε μπεί σε σακούλα. Το πλαστικό  ‘’καπέλο ‘’ το είχα βάλει μήπως και βγάλει ριζίδια λίγο πιο ψηλά. Θα το δούμε στην μεταφύτευση (όποτε την κάνω) εάν υπήρξε αποτέλεσμα. Τις ροδιές δεν τις πείραξα ακόμη. Όπως είπαμε …. Άστο για αύριο…Οι φωτογραφίες είναι λίγο χάλια γιατί βγήκαν με το τηλέφωνο σε λάθος ώρα (με τον ήλιο να δημιουργεί μικροπροβλήματα) και τά δενδράκια σε λάθος θέση. 
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

zachariaspav
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 23 Σεπ 2018, 21:10
Has thanked: 51 times
Been thanked: 13 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από zachariaspav »

Jean-Zac έγραψε:
19 Αύγ 2021, 17:52
Έφτασε η ώρα για να φάω το φρούτο.
Όμορφη η γεύση. Ίσως να είναι και η ιδέα μου. Δεν ξέρω.
Μετά από αρκετά χρόνια καλλιέργειας η χαρά να απολαμβάνεις το αποτέλεσμα είναι κάτι το υπέροχο.
Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω αυτή την στιγμή.

Αυτή είναι η χαρά των μπονσάι.

Η δύναμη πού έχει ένα μικρό δενδράκι να σου δώσει τέτοια συναισθήματα. 
 
 

 
Σε ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας ..το άρωμα πάντως εξαιρετικό :clap: :clap:
  :clap:
 
  
  
  
  
 
 

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 231 times
Επικοινωνία:

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Hfestion »

Δεν έχω λόγια!!!
Καλή απόλαυση

gmaravelisvet
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2016, 18:21
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από gmaravelisvet »

Πρέπει να είναι υπέροχο το συναίσθημα... καλή απόλαυση. Και του χρόνου...
Άβαταρ μέλους

Topic author
Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Έφτασε η ώρα για να φάω το φρούτο.
Όμορφη η γεύση. Ίσως να είναι και η ιδέα μου. Δεν ξέρω.
Μετά από αρκετά χρόνια καλλιέργειας η χαρά να απολαμβάνεις το αποτέλεσμα είναι κάτι το υπέροχο.
Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω αυτή την στιγμή.

Αυτή είναι η χαρά των μπονσάι.

Η δύναμη πού έχει ένα μικρό δενδράκι να σου δώσει τέτοια συναισθήματα. 
 
 
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
These users thanked the author Jean-Zac for the post (total 2):
gmaravelisvet (19 Αύγ 2021, 18:43) • Hfestion (19 Αύγ 2021, 22:22)
Rating: 14.29%

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 231 times
Επικοινωνία:

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Hfestion »

Δέντρο υψηλών προδιαγραφών!!! Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζι μας
Άβαταρ μέλους

Topic author
Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Περάστε !! 
Περάστε   Κυρίες και Κύριοι  !!.
Εδώ το μεγαλύτερο θέαμα !!!
Περάστε !! 
Εδώ η γριά πού φτιάχνει ρόδια. !!!
Περάστε Κύριοι !!!
Το μεγαλύτερο θέαμα μετά τον βομβαρδισμό της Χιροσίμα. !!
Περάστε Κυρίες και κύριοι !!
 Όποιος δεν μείνει ευχαριστημένος θα πάρει τά χρήματά του πίσω !!

Σιγά σιγά στό ταμείο σας παρακαλώ και χωρίς συνωστισμό γιατί ο συνωστισμός φέρνει την γρίπη. !!

Περάστε Κυρίες και Κύριοι. !!
Όποιος θα μας πεί την ηλικία της γριάς θα κερδίσει ένα ξερολούκουμο !!

Φεύγα από δώ ρέ παιδάκι μου πού μας έγινες σαν αλογόμυγα. Αι πήγαινε παρακάτω !!

Περάστε Κύριοι !! 
Προσοχή στα πορτοφόλια σας Κύριοι. !!

Δεν είναι βόας, δεν είναι κροταλίας. Είναι το τέρας πού δημιούργησε η ατομική ενέργεια.

Περάστε Κύριοι !!
Η γριά έχει 8 μικρά ρόδια σαν την Λερναία Ύδρα !!
Βέβαια δεν είναι η Ύδρα πού ξέρετε αλλά δεν έχει καμία σημασία. !!

Περάστε Κύριοι !!!
Η γριά είναι κόρη της γριάς πού φύτεψε ο παππούς του γείτονα !!
Περάστε Κύριοι !!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπαίνει κανένας να την δεί. !!

Περάστε Κύριοι περάστε !!
Δεν έχω κάνει ούτε σεφτέ ακόμη !!

Περάστε Κύριοι, περάστε !!

 Μπά μάλλον πρέπει να γράψω στην φίλη μου την Naomi Kampbell να μου στείλει ένα βόα από τήν  Αφρική.
Γιατί τους βόες εκεί τους έχουνε όπως εμείς τά σαλιγκάρια. Όταν βρέχει τους μαζεύουν με τά πανέρια.
Να μου στείλει, να κονομήσω και μετά να ανοίξω ένα Beach Bar και να έχω και την γριά πρώτη μόστρα στην είσοδο μαζί με τις   ‘’ γλάστρες ‘’.

Περάστε περάστε.!!

Περάστε να δείτε την γριά μόνο με 5 euro !!!
Περάστε !!


 Για τά ρόδια δεν υπάρχει άμεση διαθεσιμότητα αυτή την στιγμή.
Αναμένονται και θα είναι σύντομα διαθέσιμα τους επόμενους Φθινοπωρινούς μήνες. 

Το ρόδι μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε :
Για να φτιάξετε ροδάδα !!
Με τον φλοιό μπορείτε να βάψετε τά μαλλιά σας.
Μπορείτε να το φάτε σκέτο ή ως συνοδευτικό σε σαλάτες και σε συνταγές μαγειρικής.
Καταπολεμά την παχυσαρκία.
Προστατεύει τις καρδιακές παθήσεις.
Βελτιώνει την μνήμη.
Καταπολεμά την αρθρίτιδα.
Έχει καλύτερα αποτελέσματα από το Μπλέ χάπι (για όσους ξέρουν).
Αν απλωθεί στο πρόσωπο σαν μάσκα ομορφιάς θα σας κάνει να φαίνεστε 10 χρόνια νεώτεροι.
Εάν κάνετε μασάζ στην κοιλιά σας τότε το κορμί σας θα γίνει όχι φέτες αλλά μία φέτα. Θα σας ζηλεύουν όλοι στην παραλία.


  Περάστε !!  Περάστε Κυρίες και Κύριοι !!

Τιμή 15 euro το τεμάχιο (χωρίς απόδειξη)
Με απόδειξη 25 euro + ΦΠΑ  το τεμάχιο.
Γίνεται και  προπαραγγελία καταβάλλοντας 10 euro στον λογαριασμό της γάτας μου.

 Οι παραγγελίες επιβαρύνονται με έξοδα αποστολής, που διαμορφώνονται ως εξής: 
-Για αγορές μέχρι  25 euro χρέωση μεταφορικών € 9,90.
 -Για αγορές μέχρι  50 euro χρέωση μεταφορικών € 19,90.
 -Για αγορές μέχρι  100 euro χρέωση μεταφορικών € 38,90.

Η παραλαβή των προϊόντων γίνεται μέσω της εταιρείας courier  Fast-Dog   με την οποία συνεργάζομαι.  
Μπείτε στην σειρά για preorder. !!.
.
.
.
 Μάγκες τούτο μόνο σας λέω και γράφτε το να το θυμάστε. !!!
Ημέραν τινά κάτω στον Περαία θάλθει ‘να βαπόρο. Μέσα στο βαπόρο θα υπάρχει ’να κλουβί. Και μέσα στο κλουβί θα’ναι ‘νας βόας.
Μάλιστα. Και έτσι και ξεμπλέξω με το τελωνείο πούνε δύσκολο πράγμα και έτσι και τον παραλάβω και έτσι και του ρίξω και καμιά
δεκαριά κουνέλια να φάει να καρδαμώσει θα το στήνω  το τσαντίρι στα καλοκαιρινά πανηγύρια και ύστερα από τρείς μήνες με βλέπω
με χρυσή καδένα στο γελέκι. Και τις κοπέλες πού κοιτάνε τά δικά σας δενδράκια θα τις κρεμάσω στην καδένα μου για souvenir d'amour.
Σας το λέω. Θα πιάσω τέτοια τάλαρα πού θα δανείζω και τον Παπαστράτο. !!

Περάστε Κυρίες και Kύριοι !!  Περάστε !!

Άντε να φουμάρω κάνα σέρτικο Λαμίας να πάνε τά φαρμάκια κάτω και να δώ τι θα κάνω με την γριά πού άρχισε να έχει και μελίγκρα.
Θά βάλω καμιά τσάκα και να τά μαγκώνω δυό-δυό τά σκασμένα τά μελιγκρόπουλα. 

Πάμε τώρα στην γριά και στο εμπόρευμα, !!.
 
 
 
 
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
These users thanked the author Jean-Zac for the post:
Hfestion (31 Μάιος 2021, 20:47)
Rating: 7.14%
Άβαταρ μέλους

Νικολας72
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 16 Σεπ 2015, 16:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 103 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Νικολας72 »

      Ροδάκινα από δέντρα bonsai... Μία νέα τάση στο διεθνές  Jet-Set, που τείνει να γίνει η τελευταία λέξη της μόδας στα ακριβότερα εστιατόρια του κόσμου. Οι καταναλωτές που δηλώνουν ένθερμοι υποστηρικτές της ιδέας, είναι ενθουσιασμένοι με το γεγονός πως οι κατά πολύ μικρότεροι καρποί, που μοιάζουν σαν να βγήκαν από την ταινία "Αγάπη μου συρρίκνωσα τα παιδιά", είναι κατά πολύ νοστιμότεροι από τα κλασικά αντίστοιχα φρούτα, αφού μοιάζει σαν να έχει συμπυκνωθεί μέσα τους πολύ μεγαλύτερη ποσότητα αρωματικών στοιχείων. Ο διάσημος εφευρέτης και εμπνευστής της όλης ιδέας, ο διάσημος Έλληνας Jean-Zac (δεν είναι το πραγματικό του όνομα...), σε συνέντευξη που παραχώρησε στο προσωπικό του κανάλι στο Youtube, μέσα από το προσωπικό του φυτώριο bonsai (που κανείς δεν γνωρίζει την ακριβή τοποθεσία του), με αλλοιωμένα τα στοιχεία της φωνής του και καλυμμένο το πρόσωπο του πίσω από τα χιλιάδες bonsai ροδακινιάς, μας εξήγησε ότι η όλη ιδέα του ήρθε όταν παρουσίασε στο bonsaiforum ένα μικρό δεντράκι ροδακινιάς, και κάποιος φίλος του έγραψε ένα σχετικό χιουμουριστικό post. Σήμερα, είναι συνιδιοκτήτες της πρώτης και παγκοσμίου φήμης επιχείρησης καλλιέργειας ροδακινιάς bonsai στον κόσμο, με το καθόλου ευφάνταστο όνομα "My peachious".

     Τόσο οι ιδιοκτήτες της επιχείρησης όσο και η τοποθεσία της, παραμένει επτασφράγιστο μυστικό, καθώς είναι τεράστια η οικονομική επιφάνεια της εν λόγω εταιρείας, η οποία εκπροσωπείται διεθνώς από τα μεγαλύτερα ονόματα του διεθνούς δικηγορικού στερεώματος. Όπως αποκαλύπτουν οι ίδιοι στις incognito εμφανίσεις τους, το μυστικό της επιτυχίας είναι το πολλαπλασιαστικό υλικό που χρησιμοποιήσαν, και η αλληλουχία των διασταυρώσεων διαφόρων ποικιλιών μέχρι να φτάσουν στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Με βάση τις επιστημονικές τεκμηριώσεις που προσφέρονται ανοικτά στο site της εταιρείας, Πανεπιστήμια όπως της Οξφόρδη και το Yale και το Harvard, έχουν μετρήσει την αρωματική σύσταση ενός μόνο μικροφρούτου και ανέρχεται σε 100πλάσια από την αρωματικότερη συμβατική ποικιλία. Γι' αυτό και στην πρώτη δαγκωματιά, νιώθεις ότι βρίσκεσαι κυριολεκτικά μέσα σε ένα δωμάτιο γεμάτο ροδάκινα!

      Αυτό έχει προκαλέσει πωλήσεις που έχουν εκτοξεύσει την αξία της εταιρείας σε επίπεδα τέτοια ώστε να της έχει γίνει επίσημα πρόταση να εισαχθεί στα χρηματιστήρια της Νέας Υόρκης, του Λονδίνου και της Κίνας. Οι πωλήσεις των επόμενων δύο ετών είναι ήδη εξασφαλισμένες από τις προπαραγγελίες, ενώ φήμες θέλουν την σοδειά του κάθε έτους να μεταπωλείται σε μία άτυπη αγορά που έχει στηθεί από άγνωστους με πλειοδοσίες και προσφορές από όλο τον κόσμο.

     Πάντως οι εμπνευστές της εταιρείας, όπως δηλώνουν, δεν έχουν καμία διάθεση να επεκτείνουν την δραστηριότητα τους, με νέους χώρους φυτωρίων κλπ. ανά τον κόσμο, παρά τις αστρονομικές προσφορές με τις οποίες κατά καιρούς προσπάθησαν να τους δελεάσουν ο σεΐχης των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων, η Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας και ο Κιμ Γιονγκ Ουν... Οι ίδιοι δηλώνουν ότι προτιμούν να νιώθουν ότι κάνουν το κέφι τους, εξασκώντας την τέχνη του bonsai..!   

Από την ανταπόκριση του CNN στην Ελλάδα... έτος 2027
 
 
If you can DREAM it,
you can DO it..!
Άβαταρ μέλους

Topic author
Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Θα έχουμε φρούτα εάν καταφέρει να τά κρατήσει. Μάλλον ροδάκινα.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 231 times
Επικοινωνία:

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Hfestion »

Υπέροχο!!!
Άβαταρ μέλους

Topic author
Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Jean-Zac »

 Επιτέλους μετά από αρκετά χρόνια  άνθησε.
Τώρα όμως άρχισε και η αμφιβολία.
Είναι αμυγδαλιά ή είναι ροδακινιά ????
Δεν ξέρω τι έριχνε στις γλάστρες ο πατέρας μου.
Είναι από σπόρο.  
 
 
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 231 times
Επικοινωνία:

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Hfestion »

Jean-Zac έγραψε:
30 Δεκ 2020, 15:30
 
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά φίλε μου!!!!

Υπάρχει πολλής κόσμος που έχει μάθει από αυτό το φόρουμ 

Τα δέντρακια σου είναι σούπερ! 
Άβαταρ μέλους

thanos75
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 10 Ιαν 2016, 19:05
Has thanked: 67 times
Been thanked: 130 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από thanos75 »

Rango έγραψε:
30 Δεκ 2020, 16:17
Εμείς ευχαριστούμε που είστε στην παρέα μας κύριε Jean Zac!!! Η βοήθεια που μας προσφέρετε είναι απίστευτη!!! Καλή χρονιά με Υγεία και Χαρά!!!

 
συμφωνώ απολύτως!!!

το δεντράκι στην φωτογραφία νο 4 είναι εξαιρετικό! δεν καταλαβαίνω όμως τι είδος είναι.

καλή χρονιά από μένα. 
μακάρι τη νέα χρονιά να καταφέρναμε και μια μεγάλη συνάντηση όλων των μελών του φόρουμ. πανελλαδική.  συνέδριο ας πούμε.🤣🤣🤪

Rango
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 19 Μάιος 2020, 18:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 25 times

Re: Εικόνες ...

Δημοσίευση από Rango »

Εμείς ευχαριστούμε που είστε στην παρέα μας κύριε Jean Zac!!! Η βοήθεια που μας προσφέρετε είναι απίστευτη!!! Καλή χρονιά με Υγεία και Χαρά!!!
Απάντηση