βελανιδια

Σκοπός αυτής της ενότητας είναι πώς θα μπορούσε το φυτό μας να διαμορφωθεί και πώς θα μπορεί να είναι έπειτα από μερικά χρόνια. (Jean-Zac)
Άβαταρ μέλους

Μενέλαος
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 23 Απρ 2014, 21:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: βελανιδια

Δημοσίευση από Μενέλαος »

Ωχ, βαρύ τσεκούρι έπεσε... Το κλάδεψες που το κλάδεψες αργά στην εποχή, του έβαλες και σύρματα... έ, άστο να συνέλθει πια για φέτος. Έτσι κι αλλιώς δεν ξέρω αν έχει τα μπουμπούκια του σε φάση να πειράξεις και ρίζες, αλλά νομίζω ότι ήδη έκανες αρκετά για φέτος.
Τι κάνετε μωρέ; ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΧΩΜΑ!!!
Άβαταρ μέλους

Topic author
panixoras
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: 30 Μάιος 2015, 10:16
Has thanked: 38 times
Been thanked: 11 times

Re: βελανιδια

Δημοσίευση από panixoras »

εκανα οτι καλυτερο μπορουσα ελπιζω να μην την διελυσα και ελπιζω να πεταξη καποια στιγμη απο παντου...το χωμα ειναι χαλια δεν ξερω αν κανει τωρα να την μεταφυτευσω μετα απο αυτο τον βιασμο....[img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilies/eusa/think.gif[/img]
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

Μενέλαος
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 23 Απρ 2014, 21:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: βελανιδια

Δημοσίευση από Μενέλαος »

Πολύ ατσούμπαλο μου φαίνεται... Αναρωτιέμαι τι θα βρουν οι ειδικοί εδώ μέσα να σου προτείνουν. Σε κάθε περίπτωση πάντως καλορίζικο σου εύχομαι αφού σου άρεσε τόσο!
Τι κάνετε μωρέ; ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΧΩΜΑ!!!
Άβαταρ μέλους

Topic author
panixoras
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: 30 Μάιος 2015, 10:16
Has thanked: 38 times
Been thanked: 11 times

βελανιδια

Δημοσίευση από panixoras »

καλημερα παιδεια εκει που εψαχνα βρηκα αυτη την μικρη βελανιδια μου αρεσε την πηρα .ξερω οτι εχει πολυ δρομο αλλα δεν τις βρισκεις και ευκολα εδωσα το 10 ευρω που ειχα για καφε και μπουγατσα και πηγα σπιτι και εβρασα δυο αυγα....εχω καποιες ερωτησεις γενικα.απο την μια σκεφτομουν να την κοψω σχετικα χαμηλα γιατι το κυριαρχο κλαδι εχει ψηλωσει πολυ εχει φτασει το 1.80 σε υψος η να το αφησω και αλλο για να μεγαλωσει ο κορμος χαμηλα .μετα να την μεταφυτευσω η να την αφησω εκει που ειναι.το κακο ειναι οτι εχει μεγαλο φυλλο και αν γινει ποτε θα πρεπει να γινει μεγαλο μπονσαι.δεν γνωριζω αν μπορω να πετυχω μικροφυλια σε αυτο το ειδος....τα φωτα σας.....ευχαριστω[img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... elpsos.gif[/img]

Αυτόματη Συγχώνευση Δημοσίευσης -- 09 Μαρ 2016, 10:35 --

τραβηξα αυτες τις φωτο ελπιζω να βοηθουν
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση