Αγριελιά Νο3

Παρουσιάσεις προ–μπονσάϊ μελών
Απάντηση

Topic author
milly
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 09 Μαρ 2018, 20:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Αγριελιά Νο3

Δημοσίευση από milly »

Καλημέρα στην παρέα. Άλλη μια ελίτσα 2 χρονών ,Yamador. Νομίζω ξεφύγαμε τον κίνδυνο και προχωράμε σε ανάπτυξη με νεράκι και λίπασμα. Την έβγαλα με αρκετή ρίζα και στην προσπάθεια μου να την κοντινω έκανα μια καταβολάδα μέσα στην γλάστρα πέρυσι. Δαχτυλίδι με ξύσιμο της ρίζας ορμόνη ριζοβολιας και σταύρωμα για να πετύχει. Από εκείνο το σημείο πήρα μια παραφυάδα που είχε ριζουλες και την φύτεψα σε άλλο γλάστρακι. Η μικρή ελίτσα θα δοθεί σε επόμενη συνάντηση σε όποιο μέλος θέλει να πειραματιστεί. Ξέρω δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο αλλά στα χέρια κάποιου μπορεί να γίνει κάτι όμορφο με τα χρόνια.... Συνεχίζω στο πρίσμα όπως ο κύριος Παναγιώτης που μου χάρισε μια κρασουλα σε συνάντηση στην Ακαδημία Πλάτωνος και τον ευχαριστώ για αυτό!!! Φωτό Νο1.Έχω και άλλες προσπάθειες που αν μου πάνε καλά σκέφτομαι να χαρίσω απλά θέλουν λίγο χρόνο...είναι μοσχεύματα που ξεκίνησα πριν λίγο καιρό. Η χαρά να κάνεις κάποιον νέο ή παλιό να χαμογελάει πιστεύω αξίζει την προσπάθεια για να είναι η παρέα μας πιο "δεμένη"....
 
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση