ELIZA

Παρουσιάσεις προ–μπονσάϊ μελών
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6669
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: ELIZA

Δημοσίευση από Harris »

Είναι ωραία δεντράκια. Και ανθίζει εύκολα. :)
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

karesansui
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 2727
Εγγραφή: 07 Μαρ 2011, 03:27
Τοποθεσία: Περιστέρι, Αττικής
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: ELIZA

Δημοσίευση από karesansui »

Εύχομαι ολόψυχα να διατηρηθεί γιατί οι καρμόνες είναι ...άτιμα κα απρόβλεπτα δέντρα!
Πάντως στις φωτογραφίες είναι διακριτέα η πραγματικότητα.
Παναγιώτης
Σπεύδε βραδέως
"To see a world in a grain of sand And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour" W.Blake
Άβαταρ μέλους

Topic author
Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: ELIZA

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Paulos έγραψε:Πολύ ωραίο έγινε αλλά θα ήθελα να έβλεπα και μια φωτογραφία του δέντρου πως είναι στην πραγματικότητα. Θα με βοηθούσε.

Ευχαριστώ.
Jamaikanos έγραψε:Και εμένα, πείρα ένα τετοιο και θα μου έδινε μια ιδέα πως να κάνω.
Δεν υπάρχει διαφορά από την πραγματικότητα.
Μόνο το πότ και το τραπεζάκι που έβαλα στις προηγούμενες φωτογραφίες είναι βίρτουαλ.
.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

Sim62
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 1464
Εγγραφή: 08 Φεβ 2014, 13:32
Has thanked: 11 times
Been thanked: 81 times

Re: ELIZA

Δημοσίευση από Sim62 »

Θα αντιπαρέλθω τις συζητήσεις περι διαφήμησης και διαφημιστών, υπερτιμημένα θέματα, αδιάφορα, ας ρίξει κάποιος μια ματιά στην Ελληνική τηλεόραση και θα καταλάβει τι εννοώ, παρουσιάσεις χωρίς πραγματικό χιούμορ και έμπνευση λές και απευθύνονται σε κάφρους... σε πλήρη αντιδιαστολή με τον αγαπητό φίλο Γιάννη που και εξαιρετική αίσθηση του χιούμορ διαθέτει και αστείρευτη πηγή έμπνευσης για όλους εμάς εδώ στό φόρουμ αποτελεί. Και το κυριότερο τις εμπνεύσεις και τις ιδέες του δεν τις χρησιμοποιεί για να προβάλει τον εαυτό του αλλά για να βοηθήσει με απίθανα virtual αρκετά από τα μέλη του forum σπαταλώντας από τον προσωπικό του χρόνο. Για αυτό και μόνο τον ευχαριστούμε.
Άβαταρ μέλους

Jamaikanos
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 02 Ιουν 2014, 19:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ELIZA

Δημοσίευση από Jamaikanos »

Paulos έγραψε:Πολύ ωραίο έγινε αλλά θα ήθελα να έβλεπα και μια φωτογραφία του δέντρου πως είναι στην πραγματικότητα. Θα με βοηθούσε.

Ευχαριστώ.
Εικόνα Και εμένα, πείρα ένα τετοιο και θα μου έδινε μια ιδέα πως να κάνω.
Άβαταρ μέλους

Paulos
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 725
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011, 10:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ELIZA

Δημοσίευση από Paulos »

Πολύ ωραίο έγινε αλλά θα ήθελα να έβλεπα και μια φωτογραφία του δέντρου πως είναι στην πραγματικότητα. Θα με βοηθούσε.

Ευχαριστώ.
τη συγγένεια της ανθρώπινης διανοίας προς τον Άπειρον Λόγον

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 231 times
Επικοινωνία:

Re: ELIZA

Δημοσίευση από Hfestion »

erodios έγραψε:Αυτό είναι διαφημιστικό κόλπο προσέλκυσης ενδιαφέροντος χρησιμοποιείται ευρέως απο διαφημιστικές εδω και 3 δεκαετίες....

Αυτόματη Συγχώνευση Δημοσίευσης -- 23 Ιουν 2014, 17:55 --

Αυτό είναι διαφημιστικό κόλπο προσέλκυσης ενδιαφέροντος χρησιμοποιείται ευρέως απο διαφημιστικές εδω και 3 δεκαετίες....
Εκτός οτι κανένας απο τα ενεργά μέλη του φόρουμ δεν χρησιμοποιεί κανένα διαφημιστικο κόλπο ενδιαφεροντος (τουλάχιστον από τότε που έκανα εγω την εγγραφή μου), ο κύριος JZ δεν έχει καμία ανάγκη να προσελκύσει το ενδιαφέρον κανενος.

Αυτόματη Συγχώνευση Δημοσίευσης -- 29 Ιουν 2014, 14:35 --
 
erodios έγραψε:Αν θες να ασχοληθείς με την διαφήμιση πες το μου.Το έχεις!
Όντως, είναι η καλύτερη διαφήμιση για μας, από την πρώτη στιγμή έχει βοηθήσει και βοηθάει όλα τα μέλη του φόρουμ μας με τον καλύτερο τρόπο που μπορεί.

Αυτόματη Συγχώνευση Δημοσίευσης -- 29 Ιουν 2014, 14:38 --

Εικόνα Πολύ ωραίο!

erodios
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 17:03
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: ELIZA

Δημοσίευση από erodios »

Δεν θέλω να σου απαντάω άλλο.Φτάνει σε παρακαλώ.Επειδή μου έκανες κάποιες ερωτήσεις όμως θα σου κάνω και εγώ μόνο μια τελευταία.Ξέρεις πολλούς ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ να αποκαλούν τους εαυτούς τους ετσι;Αλλά ότι δηλώσεις είσαι.Έτσι και εγώ δηλώνω άσχετος απο bonsai. αλλά επέτρεψε μου να θεωρώ οτι μπορώ να διαχωριζω το καλαίσθητο απο το μέτριο.Ας μην συνεχίσουμε άλλο σε παρακαλώ.Ξέρεις να μου πεις τον τρόπο να διαγραφώ από το φόρουμ ;
Άβαταρ μέλους

Topic author
Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: ELIZA

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Κάτι σε ενοχλεί εσένα τελικά. !!!!!! Εικόνα

Μήπως βρέθηκες σε λάθος φόρουμ??? Εικόνα

Γιατί δεν μας γράφεις 2 λόγια για εσένα και τα σχέδιά σου για τα φυτά που δεν έχεις αλλά θα ήθελες να αποκτήσεις ???

Τα περί διαφήμισης και την σχετική διδασκαλία σε άλλο φόρουμ μιάς και υπάρχουν αρκετά για να αξιοποιήσεις το ταλέντο σου και το επάγγελμά σου. Εδώ είναι φόρουμ για πληροφορίες και εργασίες φυτών,πρε-μπονσάι και μπονσάι. Ξέχασα ότι υπάρχει και το Off
Topic όπου μπορείς να γράψεις ότι θέλεις.

Για την ψηφιακή επεξεργασία της φωτογραφίας (ενόχλησε και αυτό !!) θα σου πώ ότι έτσι θα μπορούσες να δείς καλύτερα κάποιο συγκεκριμένο σημείο του κορμού αλλά… δεν το είδες. !!!! Εικόνα
(οι λεπτομέρειες μετράνε !!)

Ενόχλησε και το όνομα είδα !!!!!
Αχ τι τραβάμε και εμείς οι …καλλιτέχνες !!!! Εικόνα Εικόνα


P.S. Κάποιος να ΄΄ξεσκονίσει΄΄ λίγο την δημοσίευση γιατί θα υπάρχει και συνέχεια για την πορεία της Carmona.
Αλλωστε η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά.

erodios
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 17:03
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: ELIZA

Δημοσίευση από erodios »

Jean-Zac έγραψε:Erodie

το κακό με εσένα είναι ότι σχεδόν όλα τα παιδιά σε καταλάβανε ποιος και τι είσαι.

Καλή σου τύχη !!!!!


[ Εικόνα ] [ Εικόνα ] [ Εικόνα ] [ Εικόνα ] [ Εικόνα ] [ Εικόνα ]
Γαλλο-ονομασμενε
Jean zac ηρέμησε και σκέψου σε παρακαλώ.Το σχόλιο μου για το διαφημιστικό σου τρικ που έκανες για να πλασαρεις το δέντρο σου ήταν απόλυτα εύστοχο.Η εικόνα που στο τέλος και μετά απο πολλές αναβολές μας έδειξες (που ήταν και "φτιαγμενη" ψηφιακά) επιβεβαιωσε οτι ήταν μέτριου επιπέδου.Είπαμε ότι δεν τραβάει από μόνο του προωθείται.Δεν λεω ότι έκανες λάθος που επραξες έτσι,ίσα ίσα.Τόσο πολύ σε πείραξε ;Γιατί να σε πειράξει αν είχα άδικο ;
Δεν κατάλαβα με ποιον τρόπο γνωρίζεις την ταυτότητά μου.Μόνο ενας τρόπος υπάρχει και ο οποίος δεν είναι και ο νομιμοτερος.Οπότε αν έχεις κινηθεί με αυτον τον τρόπο θα πρέπει να σου πω εσένα καλή σου τύχη!!!!
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Αυτόματη Συγχώνευση Δημοσίευσης -- 25 Ιουν 2014, 19:50 --

Θα ήθελα να παρακαλέσω τους διαχειριστες να μου υποδείξουν τον τρόπο διαγραφής μου από το forum γιατί δεν μπορώ να τον βρώ όσο και αν τον έψαξα.Το forum θεωρώ ότι ειναι καλό αλλά νομίζω ότι με την στάση του jean zack και με την τροπή που πήραν τα πράγματα δεν θα ήταν συνετό να παραμείνω.Για αυτό το λόγο σας παρακαλω να με συγχωρεσετε για την αποχώρησή μου.Σας ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους

Topic author
Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: ELIZA

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Erodie

το κακό με εσένα είναι ότι σχεδόν όλα τα παιδιά σε καταλάβανε ποιος και τι είσαι.

Καλή σου τύχη !!!!!


Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

erodios
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 17:03
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: ELIZA

Δημοσίευση από erodios »

Jean-Zac έγραψε:Αγαπητέ Κύριε Erodios λυπάμαι που σας απογοήτευσα και δεν μπόρεσα να ανταποκριθώ στο ύψος των απαιτήσεών σας. Θα πρότεινα να μας δείξετε και εσείς κάποιο ανάλογο φυτό σας, την κάθε προσπάθειά σας και να ξέρετε ότι είμαστε εδώ για να μάθουμε από όποιον ξέρει περισσότερα από εμάς. Τώρα αναφορικά με το θέμα της διαφήμισης (αφού το κατέχω το θέμα σύμφωνα με τα λεγόμενά σας) θα περιμένω την οικονομική προσφορά- πρότασή σας.
Αντώνη άσε τα κομπλιμέντα !!!!! Ευχαριστώ για το …….18άρι !!!!! ΕικόναΕικόνα


Φωτογραφία ημέρας !!

.[/quote
Απογοήτευση ;Γιατί ;Οταν περιμένεις ενα αποτέλεσμα και αυτό έρχεται απλώς επιβεβαιωνεσαι.Ένα αξιόλογο προϊόν πλασάρεται πολύ εύκολα,ενα μέτριο μπορεί και έχει επιτυχία με προσεγμένη διαφήμιση.
Δεν θα σου δειξω κανένα φυτό και καμία προσπάθεια γιατί απλά δεν έχω ακόμα .
Οι καιροί είναι δύσκολοι οικονομικά οπότε αν δηλώσεις ότι δεν έχεις καμία οικονομική αξίωση ευχαρίστως με τον καιρό να σου δωσω ένα project.

Αυτόματη Συγχώνευση Δημοσίευσης -- 25 Ιουν 2014, 15:53 --
RiaDr έγραψε:Λύθηκε το ...μυστηριώδε μυστήριο! Αξιοπρεπέστατη η Ελίζα, χωρίς τις προδιαγραφές να γίνει μεγάλη σταρ, όπως άλλες δημιουργίες σου, παρ' όλα αυτά ξεπέρασε (και αυτή και εσύ) τις προσδοκίες που είχαμε από ένα mallsai των 7 ευρώ. Άξιος.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

RiaDr
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece
Δημοσιεύσεις: 2840
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 14:53
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: ELIZA

Δημοσίευση από RiaDr »

Λύθηκε το ...μυστηριώδε μυστήριο! Αξιοπρεπέστατη η Ελίζα, χωρίς τις προδιαγραφές να γίνει μεγάλη σταρ, όπως άλλες δημιουργίες σου, παρ' όλα αυτά ξεπέρασε (και αυτή και εσύ) τις προσδοκίες που είχαμε από ένα mallsai των 7 ευρώ. Άξιος.
"Το καλύτερο λίπασμα για τα φυτά είναι η σκιά του κηπουρού.."
Άβαταρ μέλους

alexcorfu
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 575
Εγγραφή: 23 Μάιος 2014, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Επικοινωνία:

Re: ELIZA

Δημοσίευση από alexcorfu »

Πραγματικά πολύ όμορφο!! Θα έλεγε κάποιος ότι πρόκειται για yamadori!.. Ξεφεύγει κατά πολύ από τα κλασσικά "S" mallsai!
Άβαταρ μέλους

florian
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 10 Ιουν 2013, 09:41
Τοποθεσία: Athens - Varkiza
Has thanked: 12 times
Been thanked: 10 times

Re: ELIZA

Δημοσίευση από florian »

Εχετε μάτι κύριε Γιαννη! Ελπιζω οι μαρκετιστες του Lidl να μη διαβαζουν σε αυτο το φορουμ ωστε θα βρω στο μελλον ακομα ενα Mallsai των 7€ Εικόνα
Ευχαριστουμε πολυ για την πετυχημενη επιδειξη διαμορφωσης.

marios
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 1329
Εγγραφή: 09 Απρ 2012, 14:44
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: ELIZA

Δημοσίευση από marios »

Θα περιμένουμε στα σίγουρα μια φωτογραφία με λουλούδια.
Άβαταρ μέλους

Topic author
Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: ELIZA

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Αγαπητέ Κύριε Erodios λυπάμαι που σας απογοήτευσα και δεν μπόρεσα να ανταποκριθώ στο ύψος των απαιτήσεών σας. Θα πρότεινα να μας δείξετε και εσείς κάποιο ανάλογο φυτό σας, την κάθε προσπάθειά σας και να ξέρετε ότι είμαστε εδώ για να μάθουμε από όποιον ξέρει περισσότερα από εμάς. Τώρα αναφορικά με το θέμα της διαφήμισης (αφού το κατέχω το θέμα σύμφωνα με τα λεγόμενά σας) θα περιμένω την οικονομική προσφορά- πρότασή σας.
Αντώνη άσε τα κομπλιμέντα !!!!! Ευχαριστώ για το …….18άρι !!!!! Εικόνα Εικόνα


Φωτογραφία ημέρας !!

.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

Καραγιωργος Α
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 678
Εγγραφή: 01 Ιουν 2013, 23:27
Τοποθεσία: Εύβοια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ELIZA

Δημοσίευση από Καραγιωργος Α »

Νομίζω ότι .........!
..........................Ειναι η πιο Ενδιαφέρον παρουσίαση που εχω δει σε bonsai!!!!!!!
.....Ο Δάσκαλος Jean-Zac εχει Ανεβάσει Πολυ τον πήχη !!!
.....Πρεπει να Ακολουθήσω!!!

[img]http://bonsaiforum.gr/images/smilies/text/+1.gif[/img]
image.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

vaggelakos7
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 787
Εγγραφή: 03 Απρ 2012, 21:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: ELIZA

Δημοσίευση από vaggelakos7 »

Kostas έγραψε:Θα μπορούσαμε να είχαμε και μια φωτογραφία πως είναι πραγματικά το δέντρο; (χωρίς τα πολλά effect)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Kostas
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: 02 Ιαν 2011, 02:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: ELIZA

Δημοσίευση από Kostas »

Θα μπορούσαμε να είχαμε και μια φωτογραφία πως είναι πραγματικά το δέντρο; (χωρίς τα πολλά effect)
Εικόνα
Απάντηση