WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017 Ακαδημία Πλάτωνος

Συναντήσεις εργασίας των μελών (workshops)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6669
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017 Ακαδημία Πλάτωνος

Δημοσίευση από Harris »

Ανεβηκαν και αλλες φωτογραφιες στην βιβλιοθηκη μας!!! :)
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

sinaf
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: 02 Μάιος 2015, 00:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 45 times

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017 Ακαδημία Πλάτωνος

Δημοσίευση από sinaf »

Είχε πολύ ωραία μέρα και ιδανική για εργασίες ή και χάζεμα! Εμένα μου άνοιξε τόσο την όρεξη που συνέχισα με τις μεταφυτεύσεις όταν γύρισα στο σπίτι!
Άβαταρ μέλους

dragonail
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 04:09
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 27 times
Επικοινωνία:

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017 Ακαδημία Πλάτωνος

Δημοσίευση από dragonail »

Κάποιες απο τις φωτογραφίες ανέβηκαν στην βιβλιοθήκη μας εδω: http://library.bonsaiforum.gr/index.php ... CF%82.html

προστέθηκε πρίν 1 λεπτό 44 δευτερόλεπτα:
Θα ανέβουν και άλλες! [img]http://image.prntscr.com/image/97cfb65b ... 647a20.png[/img]

Pads_V
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 22 Σεπ 2016, 13:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017 Ακαδημία Πλάτωνος

Δημοσίευση από Pads_V »

Ιδανική μέρα σήμερα στη συνάντηση. Ήταν η πρώτη φορά που συμμετέχω και είχα την ευκαιρεία να γνωρίσω κάποια μέλη του forum. θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Παναγίωτη (karesansui) για την πολυτιμη βοηθεια (και για την αμμο γάτας) στη πρωτη μεταφυτευση και αρχική διαμόρφωση της ελιάς μου καθώς και στα άλλα παιδιά που επίσης βοήθησαν πολύ. Δυστυχώς λόγο οικογενιακών υποχρεώσεων δεν κατάφερα να κάτσω πολύ και να βοηθήσω στα δεντράκια άλλων.
[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/921/YUKJOH.jpg[/img]
[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/923/xJY1zF.jpg[/img]
[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/924/9KVfI5.jpg[/img]
[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/923/Ky1sh0.jpg[/img]
[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/921/tZb5SP.jpg[/img]
[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/924/kO2V7D.jpg[/img]
[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/924/g3qWPQ.jpg[/img]
[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/922/IZ3bfz.jpg[/img]
[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/923/d2xZdy.jpg[/img]
[img]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/922/PWZlh3.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6669
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017 Ακαδημία Πλάτωνος

Δημοσίευση από Harris »

Είμαστε εδώ στην ακαδημία Πλάτωνος.
IMG_20170319_121704.jpg
Τέλειος καιρός!
IMG_20170319_122127.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6669
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017 Ακαδημία Πλάτωνος

Δημοσίευση από Harris »

Αυριο εχει ημιμαραθώνιο! Γι 'αυτο προσοχή στην διαδρομή που θα ακολουθήσετε.

Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις θα πραγματοποιηθούν στην πρωτεύουσα την προσεχή Κυριακή 19 Μαρτίου, από νωρίς το πρωί έως αργά το μεσημέρι, λόγω της διεξαγωγής του 6ου Ημιμαραθωνίου Δρόμου.

Η εκκίνηση θα γίνει από το ύψος της Πλατείας Συντάγματος (Μνημείο Αγνώστου Στρατιώτη) και η διαδρομή που θα ακολουθηθεί είναι: Λ. Αμαλίας - Πανεπιστημίου - Aιόλου (αριστερά) - Σταδίου (αριστερά) - Φιλελλήνων - Λ. Αμαλίας (δεξιά) - Λ.Βασ.Όλγας (αριστερά) - Λ.Βασ.Κων/νου (στο ρεύμα καθόδου) μέχρι Ερατοσθένους (αλλαγή ρεύματος κυκλοφορίας στο ρεύμα ανόδου προς Κηφισιά) - Λ.Βασ.Σοφίας - κόμβος Λ.Βασ. Σοφίας/Λ.Κηφισίας/Λ.Αλεξάνδρας - Λ.Αλεξάνδρας (αριστερά, στο ρεύμα καθόδου προς Πατησίων) - Πατησίων (δεξιά) - αναστροφή στην οδό Κεφαλληνίας - Πατησίων (προς Ομόνοια) - Αιόλου - Σταδίου (αριστερά) - Φιλελλήνων -Λ.Αμαλίας (δεξιά) και στο φανάρι της Λ.Βασ.Όλγας αλλαγή ρεύματος κυκλοφορίας (ρεύμα ανόδου προς Σύνταγμα) - Αθ.Διάκου (αριστερά) - Αρδηττού (αριστερά, στο ρεύμα καθόδου προς Πειραιά) - Λ.Βασ.Κων/νου (στο ρεύμα καθόδου προς Πειραιά) - Λ.Βασ. Σοφίας (στο ρεύμα καθόδου προς Πειραιά) - Ζαχάρωφ (αριστερά) - Λ. Αλεξάνδρας (αριστερά, στο ρεύμα ανόδου προς Αμπελοκήπους) - Πατησίων (αριστερά, στο ρεύμα προς Πατήσια) - Πανεπιστημίου (αριστερά) - Λ.Αμαλίας - Τερματισμός μπροστά στην Πλατεία Συντάγματος (Μνημείο Αγνώστου Στρατιώτη).
Παράλληλα, την ίδια ημέρα και κατά τις ώρες:

-09:10-10:00 θα διεξαχθεί Αγώνας Δρόμου 3 χλμ. με εκκίνηση επί της Λ. Βασ. Σοφίας (Στάση μετρό «ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ») και διαδρομή: Λ.Βασ. Σοφίας (στο ρεύμα καθόδου προς Σύνταγμα) - Ακαδημίας - Χαλκοκονδύλη - Πατησίων - Πανεπιστημίου - Τερματισμός μπροστά στην Πλατεία Συντάγματος (Μνημείο Αγνώστου Στρατιώτη).
-09:35 -10:00 θα διεξαχθεί Αγώνας Δρόμου 1.000μ Παιδιών και για αθλητές ΑμεΑ - Special Olympics με εκκίνηση από την διασταύρωση Ριζάρη και Λ.Βασ.Σοφίας - Λ.Βασ.Σοφίας - Τερματισμός μπροστά στην Πλατεία Συντάγματος (Μνημείο Αγνώστου Στρατιώτη).

-11:45-13:10 θα διεξαχθεί Αγώνας Δρόμου 5 χλμ. με εκκίνηση από το ύψος της Πλατείας Συντάγματος (στο ύψος της οδού Ερμού) και διαδρομή: Φιλελλήνων - Λ.Αμαλίας (δεξιά) - στο φανάρι της Λ.Βασ.Όλγας (αριστερά) - Λ.Βασ.Κων/νου (αριστερά) - Κόμβος Χίλτον (αριστερά) - Λ.Βασ.Σοφίας (στο ρεύμα ανόδου από Σύνταγμα προς Χίλτον) - Ακαδημίας (δεξιά) - Χαρ. Τρικούπη (αριστερά) - Πανεπιστημίου (αριστερά) - Λ.Αμαλίας. Τερματισμός μπροστά στην Πλατεία Συντάγματος (Μνημείο Αγνώστου Στρατιώτη).
Σύμφωνα με την αστυνομία, λόγω των αγώνων, την Κυριακή από τις 07:00 το πρωί έως τις 13:30 Μετά το μεσημέρι θα πραγματοποιηθούν οι εξής προσωρινές κυκλοφοριακές ρυθμίσεις.
Α.Προσωρινή και σταδιακή διακοπή της κυκλοφορίας των οχημάτων (συμπεριλαμβανομένων των ποδηλάτων), σε λεωφόρους, οδούς και πλατείες περιοχής Δήμου Αθηναίων, ως εξής:
-Λ.Βασ.Αμαλίας, στο τμήμα της μεταξύ της Λ.Βασ.Όλγας και της οδού Ελ.Βενιζέλου (Πανεπιστημίου), και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας, καθώς και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο. Στο συγκεκριμένο τμήμα η διακοπή της κυκλοφορίας των οχημάτων θα ισχύσει κατά τις ώρες 05:00 έως τις 14:00.
-Λ.Βασ.Αμαλίας, στο τμήμα της μεταξύ των λεωφόρων Βασ.Όλγας και Συγγρού και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας, καθώς και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.

-Πανεπιστημίου, Σταδίου, Ακαδημίας, Σόλωνος, Πλατεία Ομονοίας.
-Πλατεία Συντάγματος.
-Φιλελλήνων, σε όλο το μήκος της και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
-Πατησίων - 28ης Οκτωβρίου, στο τμήμα της μεταξύ της Λ. Αλεξάνδρας και της πλ.Ομονοίας, και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας, καθώς και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
-Πατησίων - 28ης Οκτωβρίου, στο τμήμα της μεταξύ της Λ. Αλεξάνδρας και της οδού Αγ.Μελετίου και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας, καθώς και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο. Στο συγκεκριμένο τμήμα η διακοπή της κυκλοφορίας των οχημάτων θα ισχύσει κατά τις ώρες 07:00 έως 11:00.
-Λ.Βασ.Όλγας, σε όλο το μήκος της και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας.
-Καλλιρόης, στο τμήμα της μεταξύ των οδών Αμ.Φραντζή και Αθ. Διάκου και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας.
-Αθ.Διάκου, σε όλο το μήκος της, στο ρεύμα κυκλοφορίας προς τη Λ.Συγγρού.
-Ηρ.Αττικού, Αραβαντινού και Ησιόδου, σε όλο το μήκος της και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
-Πειραιώς, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Κολωνού και της πλ. Ομονοίας και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας, καθώς και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.

-Αθηνάς, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Σοφοκλέους και της πλ. Ομονοίας και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας, καθώς και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
-Ανώνυμη οδός (δίπλα στο πάρκο Ελευθερίας) και Κόκκαλη, σε όλο το μήκος τους.
-Μονής Πετράκη, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Υψηλάντου και της Λ.Βασ. Σοφίας.
-Χατζηκώστα και Ζαχάρωφ, σε όλο το μήκος τους.
-Τσόχα, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Π. Κυριακού και της Λ. Βασ.Σοφίας.
-Λ.Βουλιαγμένης, στο τμήμα της μεταξύ των οδών Τιμολέοντος και Αρδηττού, στο ρεύμα κυκλοφορίας προς Αθ. Διάκου.

-Αρδηττού, στο τμήμα της μεταξύ των λεωφόρων Βουλιαγμένης και Βασ.Όλγας και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας, καθώς και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
-Λ.Βασ.Κων/νου, στο τμήμα της μεταξύ της Λ.Βασ.Όλγας και της οδού Βασ.Αλεξάνδρου και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας, καθώς και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.

-Λ.Βασ.Σοφίας, στο τμήμα της μεταξύ της οδού Φειδιππίδου και της Λ.Βασ.Κων/νου και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας, καθώς και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο, εξαιρουμένης της οδού Παπαδιαμαντοπούλου.
-Λ.Κηφισίας, στο τμήμα της μεταξύ των οδών Πανόρμου και Φειδιππίδου, στο ρεύμα κυκλοφορίας προς τη Λ. Βασ.Σοφίας, καθώς και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
-Λ.Αλεξάνδρας, σε όλο το μήκος της και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας, καθώς και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο, πλην των οδών Ιπποκράτους και Χαριλάου Τρικούπη.

-Λ.Μεσογείων, στο τμήμα της μεταξύ των οδών Ζαγοράς και Φειδιππίδου, στο ρεύμα κυκλοφορίας προς Λ.Αλεξάνδρας, καθώς και στις καθέτους αυτής έως την πρώτη παράλληλο.
-Φειδιππίδου, στο τμήμα της μεταξύ των λεωφόρων Μεσογείων και Βασ.Σοφίας, στο ρεύμα κυκλοφορίας προς Λ.Αλεξάνδρας
 
Β.Απαγόρευση της κάθετης διέλευσης των οχημάτων από την Ημιμαραθώνια διαδρομή, κατά τις ώρες που τα τμήματα αυτής θα είναι αποκλεισμένα από την κυκλοφορία των οχημάτων, εκτός των παρακάτω ελεγχόμενων κόμβων κάθετης διέλευσης:
 
-Λ.Αλεξάνδρας - Ιπποκράτους.
-Λ.Αλεξάνδρας - Χαρ. Τρικούπη.
-Πατησίων - 28ης Οκτωβρίου - Κοδριγκτώνος.
-Πατησίων - 28ης Οκτωβρίου - Στουρνάρη.
-Λ.Βασ.Σοφίας - Ηρώδου Αττικού (μόνο για τα οχήματα της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας).
-Λ.Βασ.Σοφίας - Παπαδιαμαντοπούλου.
-Λ.Βασ.Σοφίας - Κόκκαλη.
-Λ.Βασ.Σοφίας - Ρηγίλλης (μόνο για οχήματα της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας και του Ε.Κ.Α.Β.).
-Λ.Βασ.Κων/νου - Ριζάρη.
-Λ.Βασ.Κων/νου - Βασ.Γεωργίου.
-Λ.Βασ.Κων/νου - Λ.Βασ.Σοφίας.
Πηγή: ΑΠΕ - ΜΠΕ
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

thanos75
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 10 Ιαν 2016, 19:05
Has thanked: 67 times
Been thanked: 130 times

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017 Ακαδημία Πλάτωνος

Δημοσίευση από thanos75 »

Πολύ ωραία! θα τα πούμε από κοντά.

έφτιαξα φέτος ένα δασάκι από ιβίσκο συριακό. Επειδή είχα φυτέψει πέρυσι 4 μοσχεύματα, έσπειρα και σποράκια για να συμπληρώσω μονό αριθμό. Τελικά βγήκαν πάρα πολλά. Μου περισσέψανε έξι από αυτά. Αν θέλει κάποιος να μου πει να του τα φέρω στο workshop. Είναι ιβίσκος χρώματος ροζ και είναι ακόμα πολύ μικρά.
Φύτρωσαν σε μία γλαστρούλα πέρυσι την άνοιξη και φέτος τα μεταφύτευσα σε ξεχωριστά γλαστράκια αφού τους έκοψα την κατακόρυφη ρίζα (ήταν πολύ ισχυρή, μου έκανε εντύπωση).

Φωτογραφίες:
20170317_161920.jpg


Ακόμα και για τον κήπο αν τα θέλετε.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

stelios
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: 18 Σεπ 2011, 20:34
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017 Ακαδημία Πλάτωνος

Δημοσίευση από stelios »

Ο καιρός είναι τέλειος παιδιά για όλες τις εργασίες μου φαίνεται.

marios
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 1329
Εγγραφή: 09 Απρ 2012, 14:44
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017

Δημοσίευση από marios »

Αυτά μου αρέσουν. Ραντεβού την Κυριακή.

Pads_V
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 22 Σεπ 2016, 13:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017

Δημοσίευση από Pads_V »

Καλημερα σε ολους. Προγραμματίζω να είμαι και εγώ εκεί την Κυριακή να γνωριστούμε απο κοντά. Σαν απόλυτος αρχάριος θα ήθελα να δείτε την ελιά που είχα ήδη παρουσιάσει στο φόρουμ πριν μερικούς μήνες. Σκέφτομαι να κάνω μια μεταφύτευση με καλό υπόστρωμα. Πέρα απο κάποια κλαδιά τα οποία κινούνταν προς τα μέσα δεν την έχω πειράξει ακόμα οπότε θα ήθελα τις συμβουλές σας για την μελλοντική διαμόρφωση.
Οι 2 καλές πλευρές της

[img]http://imageshack.com/a/img924/5554/426HdQ.jpg[/img][img]http://imageshack.com/a/img924/350/1KhYXW.jpg[/img]

ιλαριων
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 27 Απρ 2011, 21:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017

Δημοσίευση από ιλαριων »

  
Παναγιωτη θα φερεις το αλυσοπριονο γιατι θα φερω κατι δενδρακια????:character-jason::chores-chopwood:

SIORSPATHIS
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 08 Φεβ 2016, 20:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017

Δημοσίευση από SIORSPATHIS »

Πολυ ωραια!Καλη ανταμωση λοιπον!
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Δεν θα είμαι μαζί σας αν και θα το ήθελα πολύ. Ίσως στο μέλλον.
Όλο έτσι λέω. !!   :laughing-rolling:
Θα σας παρακολουθώ όμως από μακριά και θα χαίρομαι να σας βλέπω όλους μαζί να απολαμβάνετε το χόμπυ σας.
Και μιάς και μπήκαμε στην άνοιξη σκέφτηκα να επισυνάψω κάτι από τον Παύλο Νιρβάνα. Ξέρω θα είναι δύσκολο να διαβαστεί αλλά εάν κατεβάσετε την εικόνα στον υπολογιστή σας και μετά κάνετε μεγέθυνση ίσως ……..


[img]https://s3.postimg.org/tbsuk6jwz/unnamed_7a.jpg[/img]
.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6669
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017

Δημοσίευση από Harris »

Όποιος σκέφτεται να φέρει δέντρο να το ανεβάσει φωτογραφία να το δούμε για να το επεξεργαστούμε λιγάκι.


Ο διαδραστικός χάρτης  Μοναστηριού 140, Αθήνα 104 42  

Επίσης:Μπορείτε να δείτε την είσοδο μέσω googlemap σε διαδραστικό χάρτη :


Όπως πάντα είναι ΔΩΡΕΑΝ χωρίς "κρυφές" χρεώσεις.   :text-lol:
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6669
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017

Δημοσίευση από Harris »

Την Κυριακή θα έχει ζέστη και είναι η τέλεια εποχή για μεταφύτευση. Ότι δέντρα έχετε μπορούμε να τα μεταφυτευσουμε την Κυριακή.
Χάρτη της περιοχης θα τον ανεβάσω αύριο.
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Topic author
karesansui
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 2727
Εγγραφή: 07 Μαρ 2011, 03:27
Τοποθεσία: Περιστέρι, Αττικής
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

WORKSHOP BONSAIFORUM 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017 Ακαδημία Πλάτωνος

Δημοσίευση από karesansui »

Botticelli-primavera.jpg
Μάρτιος, ο πρώτος μήνας της Άνοιξης!
Μιας άνοιξης αναποφάσιστης όπως δείχνει ο καιρός, αλλά το bonsaiforum είναι αποφασισμένο να πραγματοποιήσει το πρώτο ανοιξιάτικο workshop την Κυριακή, 19 Μαρτίου, στον γνώριμο χώρο του πάρκου της Ακαδημίας Πλάτωνος!
Μην σας πτοούν οι παροδικές βροχούλες... Την Κυριακή θα έχουμε μία υπέροχη ανοιξιάτικη ημέρα για να μεταφυτεύσουμε τα αγαπημένα μας μπονσάι. Η εποχή ενδείκνυται σαν την καταλληλότερη.για τα πλατύφυλλα, τα φυλλοβόλα και τα κωνοφόρα!
Σας περιμένουμε λοιπόν όλες και όλους στις 10:30 με τα μπονσάι σας , τα πρό μπονσάι σας, τα εργαλεία, τα χώματά σας, τα πότ σας,  το κέφι και την όμορφη διάθεσή σας, να συναντηθούμε και πάλι σε ένα από τα τόσο δημιουργικά workshop, που μόνο το bonsaiforum ξέρει να διοργανώνει με επιτυχία (Αν δεν ευλογήσεις τα γένια σου... :whistle:  )
Θα είμαστε όλοι εκεί!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Παναγιώτης
Σπεύδε βραδέως
"To see a world in a grain of sand And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour" W.Blake
Απάντηση