Σχινος no.4

Σκοπός αυτής της ενότητας είναι πώς θα μπορούσε το φυτό μας να διαμορφωθεί και πώς θα μπορεί να είναι έπειτα από μερικά χρόνια. (Jean-Zac)
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Σχινος no.4

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Είμαι λίγο μπερδεμένος με τις φωτογραφίες.
Σε αυτή που παραθέτω το δένδρο υπάρχει έτσι ακριβώς με αυτά τά κλαδιά ?????
Εάν ναι …. τότε ετοίμασε το χρήμα !!!!!!

(Πάλι θα τα κονομήσω !!!!!   
:laughing-rolling:  )
 .  
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Topic author
Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4462
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 232 times
Επικοινωνία:

Re: Σχινος no.4

Δημοσίευση από Hfestion »

Λογικο. Ενώθηκαν οι δημοσιεύσεις μου Μπερδευτικαν οι φωτογραφίες. Πάντως το βρήκες. Τώρα είναι στο καφέ training pot. Σκέφτομαι να κόψω ένα κεντρικό κορμό και να συνεχίσω...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Σχινος no.4

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Δέν κατάλαβα πώς είναι σήμερα. Τι κλαδιά έχει τώρα.
Ενα μισό βίρτουαλ (χωρίς λεφτά !!) από μία παρεχόμενη φωτογραφία. 
.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Topic author
Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4462
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 232 times
Επικοινωνία:

Σχινος no.4

Δημοσίευση από Hfestion »

Αγοραστικε τον Δεκέμβριο '17 απο ένα χαώδης φυτώριο έπειτα από πάρα πολλές ώρες αναζήτησης. Σκεφτείτε ότι όταν αποφάσισα να το αγοράσω και έψαχνα τον υπάλληλο για να μου το μεταφέρει έξω, νομίζε πως είχα φύγει και ξαφνιαστικε.
Έγινε ένα πρώτο κλάδεμα εκεί, για να χωρέσει στο αμάξι και στην συνέχεια ένα δεύτερο όταν έφτασα σπίτι. Έγινε επανατοποθετιση στη γλάστρα φυτωριου και συμπλήρωσα 20 πόντους χαλίκι από κάτω για από στραγγιση. Σε αυτή τη φάση διαπίστωσα ότι είχε μια τεράστια φωλιά από μυρμήγκια. Έγινε συστηματική καταπολέμηση με ειδικό φάρμακο (Smell) για περίπου 2-3 μήνες.
Σταδιακά έχουν γίνει τουλάχιστον 4-5 κλαδέματα με σκοπό να φέρω τα φύλλα ποιο κοντά στο κέντρο. Το τελευταίο ήταν το ποιο αυστηρό. Ακολούθησε μερική μεταφύτευση και μεταφορά σε training pot.

Προστέθηκε μετά από 3 λεπτά 20 δευτερόλεπτα:
Λίγες φωτογραφίες πριν τη μεταφύτευση

Προστέθηκε μετά από 9 λεπτά 2 δευτερόλεπτα:
Δυστυχώς τα topic αθροιστικάν και οι φωτογραφίες και εγινε λίγο μπέρδεμα ,, αλλά δε πειράζει. Συνεχίζω λοιπών πως είναι σήμερα.

​​​​Εγώ βλέπω 3 επιλογές. Εκτός αν κάποιος βλέπει κάτι που δεν βλεπω. 

"Δίνεται μεγάλη αμοιβή για virtual"
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση