Αγριελιά

Ερωτήσεις σχετικά με τα δέντρα σας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Petros
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 643
Εγγραφή: 21 Ιαν 2012, 11:02
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Αγριελιά

Δημοσίευση από Petros »

Δυνατό!

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4462
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 232 times
Επικοινωνία:

Re: Αγριελιά

Δημοσίευση από Hfestion »

milly έγραψε:
17 Ιουν 2021, 20:44
Ευχαριστώ κ.Γιαννη και Νίκο για την βοήθεια σας. Το δεντράκι είναι σε νηπιακή κατάσταση ακόμα. Ο χρόνος που αφιερώνουν παλιά μέλη για να βοηθήσουν εμάς τους νέους δείχνει την ποιότητα και την ανιδιοτέλεια τους. Το βιρτουαλ κ. Γιάννη φοβερό, δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να το φτάσω εκεί αλλά ίσως πλησιάσω σε κάτι που ποτέ δεν είχα σκεφτεί!!!!

 
Είμαι σίγουρος πως θα το κάνεις και καλύτερο!!! 
 

Topic author
milly
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 09 Μαρ 2018, 20:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Αγριελιά

Δημοσίευση από milly »

Ευχαριστώ κ.Γιαννη και Νίκο για την βοήθεια σας. Το δεντράκι είναι σε νηπιακή κατάσταση ακόμα. Ο χρόνος που αφιερώνουν παλιά μέλη για να βοηθήσουν εμάς τους νέους δείχνει την ποιότητα και την ανιδιοτέλεια τους. Το βιρτουαλ κ. Γιάννη φοβερό, δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να το φτάσω εκεί αλλά ίσως πλησιάσω σε κάτι που ποτέ δεν είχα σκεφτεί!!!!
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Αγριελιά

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Μέ κάποιο καλό συρμάτωμα τώρα αλλά καί στά επόμενα χρόνια μαζί μέ τά ανάλογα κλαδέματα ίσως νά πλησιάσει τό βίρτουαλ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
These users thanked the author Jean-Zac for the post:
Hfestion (17 Ιουν 2021, 08:21)
Rating: 7.14%

deus x machina
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 18 Μαρ 2013, 08:14
Τοποθεσία: Νικαια.
Has thanked: 19 times
Been thanked: 42 times

Re: Αγριελιά

Δημοσίευση από deus x machina »

Μιχαλη καλημερα,
εγω δεν θα ανησυχουσα καθολου για το νεκρο σημειο που αναφερεις . Ισα ισα θα το εκμεταλευομουν για να δωσω την αισθηση της παλαιοτητας κ ''ταλαιπωριας '' ,στο δεντρο μου. Μην σε προβληματιζει γιατι μπορω να σου πω οτι δρα κ υπερ του δεντρου σου. Μια χαρα το βλεπω το δεντρακι . Αστο να λειτουργησει ακομη μονο του κ βλεπεις τι θα κανεις . Και ωραια κινηση εχει μαλιστα.
Καλη συνεχεια
Nihil humanum mihi alienum est

Topic author
milly
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 09 Μαρ 2018, 20:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Αγριελιά

Δημοσίευση από milly »

Καλησπέρα σε όλους σας. Έχω στην κατοχή μου αυτήν την ελιά 10μηνες περίπου. Το πρόβλημα μου είναι το νεκρό ξύλο στο άνω μέρος του δέντρου. Σκέφτομαι την κατάλληλη περίοδο να αφαιρέσω το κομμάτι αυτό και να το ξεκινήσω από την αρχή γιατί τα χαμηλά κλαδιά του δεν περνούν λύγισμα εύκολα. Είπα να μοιραστώ την σκέψη μου μήπως κάποιος φίλος βλέπει κάτι που δεν βλέπω... Ευχαριστώ εκ των προτέρων, καλό βράδυ....
IMG_20210613_140734.jpg
 
IMG_20210613_140845.jpg
 
IMG_20210613_140734.jpg
 
 
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση