Κοκκοειδη s.o.s !!!!

Προβλήματα, παράσιτα...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Kostas
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: 02 Ιαν 2011, 02:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Κοκκοειδη s.o.s !!!!

Δημοσίευση από Kostas »

Καλή επιτυχία εύχομαι τα κοκκοειδη δηλαδή αυτά τα έντομα που έχουν κέλυφος είναι και τα πιο ανθεκτικά.
Εικόνα

Topic author
SIORSPATHIS
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 08 Φεβ 2016, 20:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Κοκκοειδη s.o.s !!!!

Δημοσίευση από SIORSPATHIS »

Ωραια,θα κοιταξω για αυτο το βιολογικο το savona σε πρωτη φαση! μακαρι να λειτουργησει!
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6681
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 134 times
Επικοινωνία:

Re: Κοκκοειδη s.o.s !!!!

Δημοσίευση από Harris »

karesansui έγραψε:Καλησπέρα σιόρ...
Αν θέλεις να ...επιμείνεις βιολογικά σου συνιστώ το SAVONA σαν το πλέον κατάλληλο για κοκκοειδή, αλευρώδεις κλπ
Αν παρόλα ταύτα δεν δείς αποτελέσματα τότε να καταφύγεις σε οργανοφωσφορικό εντομοκτόνο (Τα γεωπονικά καταστήματα διαθέτουν πληθώρα ειδών ανάλογων εντομοκτόνων)

[img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilies/text/+1.gif[/img]
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

karesansui
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 07 Μαρ 2011, 03:27
Τοποθεσία: Περιστέρι, Αττικής
Has thanked: 7 times
Been thanked: 44 times

Re: Κοκκοειδη s.o.s !!!!

Δημοσίευση από karesansui »

Καλησπέρα σιόρ...
Αν θέλεις να ...επιμείνεις βιολογικά σου συνιστώ το SAVONA σαν το πλέον κατάλληλο για κοκκοειδή, αλευρώδεις κλπ
Αν παρόλα ταύτα δεν δείς αποτελέσματα τότε να καταφύγεις σε οργανοφωσφορικό εντομοκτόνο (Τα γεωπονικά καταστήματα διαθέτουν πληθώρα ειδών ανάλογων εντομοκτόνων)
Παναγιώτης
Σπεύδε βραδέως
"To see a world in a grain of sand And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour" W.Blake
Άβαταρ μέλους

Sim62
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 1464
Εγγραφή: 08 Φεβ 2014, 13:32
Has thanked: 11 times
Been thanked: 81 times

Re: Κοκκοειδη s.o.s !!!!

Δημοσίευση από Sim62 »

SIORSPATHIS έγραψε:καλησπερα στο φορουμ!! εχω ενα αρμυρικι το οποιο δεχεται σφοδρη επιθεση απο κοκκοειδη εγκατεστημενα μονιμα εδω και 2 χρονια,τα εβγαζα μηχανικα ενα διαστημα,με νυστερι και με οινοπνευμα στα σημεια τους,αλλα δεν ειδα ουσιαστικη απομακρυνση... μου το εχουνε ξεκανει....ξερω οτι ειναι δυσκολη η αντιμετωπιση τους...υπαρχει κανα tip???? ευχαριστω!!!

Μπορείς να βγάλεις μια πολύ κοντινή φωτογραφία με το πρόβλημα ?

Topic author
SIORSPATHIS
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 08 Φεβ 2016, 20:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοκκοειδη s.o.s !!!!

Δημοσίευση από SIORSPATHIS »

καλησπερα στο φορουμ!! εχω ενα αρμυρικι το οποιο δεχεται σφοδρη επιθεση απο κοκκοειδη εγκατεστημενα μονιμα εδω και 2 χρονια,τα εβγαζα μηχανικα ενα διαστημα,με νυστερι και με οινοπνευμα στα σημεια τους,αλλα δεν ειδα ουσιαστικη απομακρυνση... μου το εχουνε ξεκανει....ξερω οτι ειναι δυσκολη η αντιμετωπιση τους...υπαρχει κανα tip???? ευχαριστω!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση