roots over rock

Τεχνικές και φροντίδα σε ενα δέντρο για την δημιουργία μπονσάϊ
Άβαταρ μέλους

vaggelakos7
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 787
Εγγραφή: 03 Απρ 2012, 21:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: roots over rock

Δημοσίευση από vaggelakos7 »

Φίλε μπράβο! Εξαιρετικές φωτογραφίες και εργασία!
Το άσπρο είναι κόλλα για πλακάκια σωστά (όπως έχεις γράψει σε άλλο ποστ) αλλά το χρώμα του κορμού και της ρίζας για να γίνει από λευκό σκούρο τι κάνεις;
Άβαταρ μέλους

Topic author
vasilis sivvas
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 22 Απρ 2014, 09:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: roots over rock

Δημοσίευση από vasilis sivvas »

vasilis sivvas έγραψε:
vasilis sivvas έγραψε:έκανα ακόμα ένα δεντρο με πέτρα κάτω απο τις ρίζες και ανεβάζω φωτογραφίες απο την διαδηκασία όπως μου ζήτησε ο Χάρης. Ελπίζω να βοηθήσουν όσους ενδιαφέρονται για κάτι ανάλογο


Αυτόματη Συγχώνευση Δημοσίευσης -- 10 Μάιος 2014, 09:46 --
vasilis sivvas έγραψε:
vasilis sivvas έγραψε:έκανα ακόμα ένα δεντρο με πέτρα κάτω απο τις ρίζες και ανεβάζω φωτογραφίες απο την διαδηκασία όπως μου ζήτησε ο Χάρης. Ελπίζω να βοηθήσουν όσους ενδιαφέρονται για κάτι ανάλογο
συγνώμη για το μπέρδεμα στη σειρα των φωτογραφιών αλλα δεν κατάφερα να τις ανεβάσω όλες μαζι με αποτέλεσμα να μπερδευτούν, αν μπορούν να κάνουν κάτι οι διαχειριστές ??? νομίζω δεν θα είναι πολύ δύσκολο να βρούν αρχη-μεση και τέλος
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

G1908
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Φεβ 2011, 15:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: roots over rock

Δημοσίευση από G1908 »

Πυξάρι... Δύσκολο να βάλεις πέτρα σε πυξάρι γιατί δεν έχει μακριές ρίζες. Με όσα πυξάρια έχω ασχοληθεί έχουν μικρά ριζιδια.
Άβαταρ μέλους

Topic author
vasilis sivvas
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 22 Απρ 2014, 09:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: roots over rock

Δημοσίευση από vasilis sivvas »

vasilis sivvas έγραψε:έκανα ακόμα ένα δεντρο με πέτρα κάτω απο τις ρίζες και ανεβάζω φωτογραφίες απο την διαδηκασία όπως μου ζήτησε ο Χάρης. Ελπίζω να βοηθήσουν όσους ενδιαφέρονται για κάτι ανάλογο
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

stathis
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 28 Ιαν 2011, 15:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: roots over rock

Δημοσίευση από stathis »

vasilis sivvas έγραψε:έκανα ακόμα ένα δεντρο με πέτρα κάτω απο τις ρίζες και ανεβάζω φωτογραφίες απο την διαδηκασία όπως μου ζήτησε ο Χάρης. Ελπίζω να βοηθήσουν όσους ενδιαφέρονται για κάτι ανάλογο
[img]http://bonsaiforum.gr/images/smilies/text/bravo.gif[/img]
Άβαταρ μέλους

Topic author
vasilis sivvas
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 22 Απρ 2014, 09:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

roots over rock

Δημοσίευση από vasilis sivvas »

έκανα ακόμα ένα δεντρο με πέτρα κάτω απο τις ρίζες και ανεβάζω φωτογραφίες απο την διαδηκασία όπως μου ζήτησε ο Χάρης. Ελπίζω να βοηθήσουν όσους ενδιαφέρονται για κάτι ανάλογο
Απάντηση