μουρια 2

Παρουσιάσεις προ–μπονσάϊ μελών
Άβαταρ μέλους

thanos75
Omono
Omono
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times
Κατάσταση: Χωρίς σύνδεση

Re: μουρια 2

Δημοσίευση #21 από thanos75 » πριν από 1 χρόνο

πολύ ωραία Παναγιώτη!
νομίζω, ότι την άνοιξη θα χρειαστεί μια μεταφύτευση με στροφή ώστε να αποφευχθεί η κατακορυφότητα του κορμού. Σε αυτή βέβαια την περίπτωση, ίσως από τώρα να δώσεις μια μεγαλύτερη κλίση στα κλαδιά.
Να τολμήσω ένα virtual;;; μην βαρέσουν οι "γέροντες" που λες και συ...

pan1.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους

alexcorfu
Imperial
Imperial
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Επικοινωνία:

Δημοσίευση #22 από alexcorfu » πριν από 1 χρόνο

Εξελίσσεται πολύ ωραία! Μπράβο! Α ν επιτρέπεις, θα πρότεινα να μείνει κάποια χρόνια σε μια μεγάλη γλάστρα, πριν διαλέξεις ένα pot, ώστε να παχύνει κορμός και κλαδιά για να αποκτήσει καλύτερη κωνικότητα. Και με την κλίση που υπέδειξε ο Θάνος.

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας
panixoras
Imperial
Imperial
Has thanked: 45 times
Been thanked: 17 times

Δημοσίευση #23 από panixoras » πριν από 1 χρόνο

alexcorfu έγραψε:Εξελίσσεται πολύ ωραία! Μπράβο! Α ν επιτρέπεις, θα πρότεινα να μείνει κάποια χρόνια σε μια μεγάλη γλάστρα, πριν διαλέξεις ένα pot, ώστε να παχύνει  κορμός και κλαδιά για να αποκτήσει καλύτερη κωνικότητα. Και με την κλίση που υπέδειξε ο Θάνος.

αυτο σκεφτομαι και εγω alex να την αφησω εκει που ειναι να μεγαλωσει  πρωτα..... απο την αλλη πειραματιζομαι με καποια δεντρα που εβαλα στην γη... μιλαμε για αλλη αναπτυξει...σκεφτομαι να βαλω ολα τα μικρα που εχω στην γη....το καλυτερο ντοπαρισμα...και καθολου αγχος...

προστέθηκε πρίν 4 λεπτά 7 δευτερόλεπτα:
thanos75 έγραψε:πολύ ωραία Παναγιώτη!
νομίζω, ότι την άνοιξη θα χρειαστεί μια μεταφύτευση με στροφή ώστε να αποφευχθεί η κατακορυφότητα του κορμού. Σε αυτή βέβαια την περίπτωση, ίσως από τώρα να δώσεις μια μεγαλύτερη κλίση στα κλαδιά.
Να τολμήσω ένα virtual;;; μην βαρέσουν οι "γέροντες" που λες και συ...

pan1.jpg

ευχαριστω γεροντα ...θανο  αυτο εψαχνα να δω πως θα το διορθωσω...

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας
panixoras
Imperial
Imperial
Has thanked: 45 times
Been thanked: 17 times

Δημοσίευση #24 από panixoras » πριν από 4 μήνες

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους σημερα ειναι η μερα της μουριας.... χα χα στην συγκεκριμενη περιπτωση σκεφτομαι να βρω ενα ωραιο ξερο ξυλο για deadwood....
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.