1o bonsai

Φωτογραφίζουμε το δέντρο μας πριν την αγορά του και το παρουσιάζουμε για γνώμες - συμβουλές.

marios
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 1335
Εγγραφή: 09 Απρ 2012, 14:44
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: 1o bonsai

Δημοσίευση από marios »

Καλώς τον! Έχεις πολλά χρόνια να ασχοληθείς! Μια χαρά! :) Διάβασμα και υπομονή όσο αυτό μπορεί να γίνει εφικτό λόγο της ηλικίας σου.
[img]http://bonsaiforum.gr/images/smilies/te ... mewave.gif[/img]
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6682
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 135 times
Επικοινωνία:

Re: 1o bonsai

Δημοσίευση από Harris »

hasumoto21 έγραψε:Γεια σας παιδια,
μενω στην Παρνηθα μεσα στο Δασος και ειμαι 16 χρονων και ψαχνω για μια νεα ασχολια, ποτε δεν ημουν πολυ των φυτων να σας πω την αμαρτια μου , αλλα τα μπονσαι μου τραβηξαν την προσοχη , τοσο λογω της ιαπωνεζικης καταβολης τους , οσο και της ομορφιας τους, απο οσα ειδα κατεληξα στο ειδος της φτελιας , που απο οτι ειδα ειναι και το ευκολοτερο για νεους στον χωρο. Θα παω προσφατα να παρω το φυτο οποτε αν μπορειτε πειτε μου τι πρεπει να παρω απο το φυτωρειο , τι να προσεξω πιθανον καθως και μια περιπου τιμη , ευχαριστω εκ των προτερων
Χαρης
Καλώς ηρθες! Τι εννοεις μενεις μέσα στο δάσος; Πρόποδες Πάρνηθας;

Μπορείς να ανεβασεις φωτογραφια του δέντρου πριν το αγοράσεις για να σου πουμε εαν θες μια γνωμη.
Για να σου πουμε τιμη θα πρεπει να ξερουμε το μεγεθος του.
Ξεκινα με μια φωτογραφια! (βαλε και κατι διπλα του π.χ ενα μολυβι, εναν αναπτηρα για να εχουμε ενα σημειο αναφορας)


Γιατί όμως να πάρεις ένα "έτοιμο" μπονσάι; Δεν θα σου άρεσε να δημιουργήσεις ένα απο μόνος σου;
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα

Topic author
hasumoto21
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 26 Μαρ 2014, 18:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1o bonsai

Δημοσίευση από hasumoto21 »

Γεια σας παιδια,
μενω στην Παρνηθα μεσα στο Δασος και ειμαι 16 χρονων και ψαχνω για μια νεα ασχολια, ποτε δεν ημουν πολυ των φυτων να σας πω την αμαρτια μου , αλλα τα μπονσαι μου τραβηξαν την προσοχη , τοσο λογω της ιαπωνεζικης καταβολης τους , οσο και της ομορφιας τους, απο οσα ειδα κατεληξα στο ειδος της φτελιας , που απο οτι ειδα ειναι και το ευκολοτερο για νεους στον χωρο. Θα παω προσφατα να παρω το φυτο οποτε αν μπορειτε πειτε μου τι πρεπει να παρω απο το φυτωρειο , τι να προσεξω πιθανον καθως και μια περιπου τιμη , ευχαριστω εκ των προτερων
Χαρης
Απάντηση