σχετικα με την βιβλιοθηκη

Θέματα που αφορούν τα Bonsai
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

RiaDr
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece
Δημοσιεύσεις: 2840
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 14:53
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: σχετικα με την βιβλιοθηκη

Δημοσίευση από RiaDr »

Μενέλαος έγραψε:Μια και ανοίχτηκε θέμα για την βιβλιοθήκη, ήθελα από καιρό και εγώ να γράψω κάτι γι'αυτήν. Πρόκειται για ένα εξαιρετικό εργαλείο, τα άρθρα της είναι άκρως σημαντικά και πολύ κατατοπιστικά. Την επισκέπτομαι τακτικότατα και έχω διαβάσει πολλές φορές όλα τα κείμενα, έχω δε αποκομίσει πολλές γνώσεις από αυτήν, που δεν τις είχα στο παρελθόν. Συγχαρητήρια στους συγγραφείς τους! Μακάρι να συνεχίσετε να γράφετε, μια και πάντα έχω δυστυχώς απορίες και κενά από την μελέτη αυτών των τόσο χρήσιμων άρθρων...
Σ' ευχαριστούμε πολύ (ως μέλος της ομάδας του forum μιλώντας) για τα καλά σου λόγια, είναι ωραίο να επιβραβεύονται οι κόποι όλων μας, ανεξαρτήτως της προσφοράς του καθενός όσον αφορά τη λειτουργία της Βιβλιοθήκης! [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... flower.gif[/img]
"Το καλύτερο λίπασμα για τα φυτά είναι η σκιά του κηπουρού.."
Άβαταρ μέλους

Μενέλαος
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 23 Απρ 2014, 21:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: σχετικα με την βιβλιοθηκη

Δημοσίευση από Μενέλαος »

Μια και ανοίχτηκε θέμα για την βιβλιοθήκη, ήθελα από καιρό και εγώ να γράψω κάτι γι'αυτήν. Πρόκειται για ένα εξαιρετικό εργαλείο, τα άρθρα της είναι άκρως σημαντικά και πολύ κατατοπιστικά. Την επισκέπτομαι τακτικότατα και έχω διαβάσει πολλές φορές όλα τα κείμενα, έχω δε αποκομίσει πολλές γνώσεις από αυτήν, που δεν τις είχα στο παρελθόν. Συγχαρητήρια στους συγγραφείς τους! Μακάρι να συνεχίσετε να γράφετε, μια και πάντα έχω δυστυχώς απορίες και κενά από την μελέτη αυτών των τόσο χρήσιμων άρθρων...
Τι κάνετε μωρέ; ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΧΩΜΑ!!!
Άβαταρ μέλους

vaggelakos7
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 787
Εγγραφή: 03 Απρ 2012, 21:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: σχετικα με την βιβλιοθηκη

Δημοσίευση από vaggelakos7 »

Ωραία διευκρίνηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
mpatellas
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 03 Ιουν 2014, 12:13
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: σχετικα με την βιβλιοθηκη

Δημοσίευση από mpatellas »

Πηγαν τα δεντρακια εκτος απο την ροδια.....αυτη πηγε υπερ πιστεως

Στάλθηκε από το ZP951 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους

geros
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: 16 Σεπ 2015, 14:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: σχετικα με την βιβλιοθηκη

Δημοσίευση από geros »

μπολιασμα μπορει να εννοει την συλλογη απο το μπολι γιανα ειναι κοιμησμενο! ασε που ναι μπορεις καποια ειδη να τα μπολιασεις απο τωρα κοιμησμενα αναλογα την μεθοδο. ασε τους εμβολιασμους και μολις αδειαζει το φεγγαρι εχεις δουλεια πολυ, σε περιμενουν κατι δεντρακια να τα πας βολτα αχαχαχαχα
μια κοινωνία γίνεται καλύτερη όταν οι γέροι φυτέυουν δέντρα,
στων οποίων τη σκία ξέρουν πως δεν θα καθίσουν ποτέ...
Άβαταρ μέλους

Topic author
mpatellas
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 03 Ιουν 2014, 12:13
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: σχετικα με την βιβλιοθηκη

Δημοσίευση από mpatellas »

το προσεξα αλλα στην συλλογη λεει ΟΧΙ σκετα - νετα
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6682
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 135 times
Επικοινωνία:

Re: σχετικα με την βιβλιοθηκη

Δημοσίευση από Harris »

mpatellas έγραψε:καλημερα σας, ριχνοντας μια ματια στις εργασιες του μηνα διαπιστωσα οτι στις επιμερους εργασιες αναφερει μπολιασμα επιτρέπεται αλλα στην εργασια για την συλλογη λεει οτι το μπολιασμα δεν επιτρεπεται , τα φωτα σας ππαρακαλω ( οχι οτι ενδιαφερομαι να μπολιασω απλα για αποσαφήνιση )

Μπορείς οταν αδειάζει το φεγγάρι. :) (το γράφει εαν το προσέξεις)
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Topic author
mpatellas
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 03 Ιουν 2014, 12:13
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

σχετικα με την βιβλιοθηκη

Δημοσίευση από mpatellas »

καλημερα σας, ριχνοντας μια ματια στις εργασιες του μηνα διαπιστωσα οτι στις επιμερους εργασιες αναφερει μπολιασμα επιτρέπεται αλλα στην εργασια για την συλλογη λεει οτι το μπολιασμα δεν επιτρεπεται , τα φωτα σας ππαρακαλω ( οχι οτι ενδιαφερομαι να μπολιασω απλα για αποσαφήνιση )
Απάντηση