το ΠΑΙΔΙ!!!

Εδώ γράφουμε οτιδήποτε δεν έχει σχέση με τα μπονσάι
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6681
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 134 times
Επικοινωνία:

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από Harris »

Γιαννη τα πραγματικα παιδια σου ειναι τα δεντρακια σου που τα κρατας στην ζωη με την αγαπη σου. Τα αλλα απλα ειναι ασχολείες για να αφηνεις τα "παιδια" σου ελευθερα για να αναπτυχθουν κατω απο τις δικες σου "συμβουλες" (κλαδεμα/φροντιδα).

Ποτε θα μας βαλεις και αλλες κατασκευες που εχεις κανει; Και κανενα αλλο απο τα δεντρα σου? Την Ελαια σου π.χ?
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Topic author
Liz@ki
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 27 Δεκ 2009, 00:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από Liz@ki »

το πρωτο πολυ καλο θα το βαλω στην υπογραφη μου!!

το 2ο ειναι λιγο gothic!!

(μπορεις ομως να το φτιαξεις να γραφει Liza -και οχι Lisa! ;) )
«Παλιά, οι άνθρωποι μελετούσαν για να βελτιώσουν τον εαυτό τους. Σήμερα, μελετούν για να εντυπωσιάσουν τους άλλους.» Κομφούκιος
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2503
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 235 times

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Υπέροχο ονειρο θα ήταν Λίζα.Υπέροχο !! Σαν δώρο για την σκέψη σου ,πάρε 2 αβαταρ με το ονομά σου.!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

Topic author
Liz@ki
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 27 Δεκ 2009, 00:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από Liz@ki »

Γιαννη θα μαθεις να πετας και αληθινο να παμε πραγματικη βολτα??? 8-) ;)
«Παλιά, οι άνθρωποι μελετούσαν για να βελτιώσουν τον εαυτό τους. Σήμερα, μελετούν για να εντυπωσιάσουν τους άλλους.» Κομφούκιος
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2503
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 235 times

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Καθ'ενας με την τρέλλα του και εγώ με την δική μου (χωρίς παρεξήγηση !!).Εσείς με τα ζωάκια σας και εγώ με τα ''λεπιδόπτερα'' :laughing-rolling: Αλλά όταν πετάς και μάλιστα ακούγοντας το Ride of the Walkyries του WAGNER (Die Walkure) , τότε εγώ τουλάχιστον νοιώθω ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

perdikaki mariana
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: 21 Ιαν 2010, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από perdikaki mariana »

Όχι τότε, είναι από άλλη γέννα!!! :laughing-rolling: :laughing-rolling:
[url=http://www.xarakas.gr]Εικόνα[/url]
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6681
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 134 times
Επικοινωνία:

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από Harris »

perdikaki mariana έγραψε:Σε ποιο ύψος? Δίπλα στο Βασιλόπουλο?? Γιατί έχει γεννήσει μια γάτα πίσω από το σπίτι μου στην Αγίου μελετίου, είναι ίδια τα γατάκια και μάλιστα ένα είχε πέσει από τη μεριά μου πριν ένα μήνα και το πήγα στη μαμά του!! ο taz ήταν ένα δαιμονισμένο γατάκι!!! :laughing-rolling:
Έτσι τα ''τσιμπάμε'' και εμείς!!!!

Μπροστα στην εκκλησια του αγιου Μελετη. Αγιου Μελετιου και Β.Ηπειρου εαν δεν κανω λαθος.
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

perdikaki mariana
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: 21 Ιαν 2010, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από perdikaki mariana »

Σε ποιο ύψος? Δίπλα στο Βασιλόπουλο?? Γιατί έχει γεννήσει μια γάτα πίσω από το σπίτι μου στην Αγίου μελετίου, είναι ίδια τα γατάκια και μάλιστα ένα είχε πέσει από τη μεριά μου πριν ένα μήνα και το πήγα στη μαμά του!! ο taz ήταν ένα δαιμονισμένο γατάκι!!! :laughing-rolling:
Έτσι τα ''τσιμπάμε'' και εμείς!!!!
[url=http://www.xarakas.gr]Εικόνα[/url]
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6681
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 134 times
Επικοινωνία:

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από Harris »

perdikaki mariana έγραψε:Ευχαριστώ πολύ!!! :romance-heartsthree:
Και εμείς τη μικρή δεν την έχουμε βδομάδα ακόμη. Το πρώτο βράδυ έκλαιγε, τώρα εντάξει δεν κλαίει αλλά παίζει συνέχεια.... Το γατάκι θα σταματήσει σύντομα είναι που είναι πολύ μωρό για να αποχωριστεί τη μαμά του. Που το βρήκατε?
Στην Αγιου Μελετιου πηγα να το πατησω με το αμαξι.... ;) Το ειδα και σταματησα και η Λιζα το τσιμπησε! :)
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

perdikaki mariana
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: 21 Ιαν 2010, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από perdikaki mariana »

Ευχαριστώ πολύ!!! :romance-heartsthree:
Και εμείς τη μικρή δεν την έχουμε βδομάδα ακόμη. Το πρώτο βράδυ έκλαιγε, τώρα εντάξει δεν κλαίει αλλά παίζει συνέχεια.... Το γατάκι θα σταματήσει σύντομα είναι που είναι πολύ μωρό για να αποχωριστεί τη μαμά του. Που το βρήκατε?
[url=http://www.xarakas.gr]Εικόνα[/url]
Άβαταρ μέλους

Topic author
Liz@ki
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 27 Δεκ 2009, 00:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από Liz@ki »

perdikaki mariana έγραψε:Το μωρό τώρα μαθαίνει, ο μεγάλος έξω. Πάντως επειδή μεγάλωσα με γάτες σου λέω ότι μπορεί να μην συγκρίνονται αλλά έχουν και αυτές τις χάρες τους!!! Και είναι πολλές!!! Στο εξοχικό τουλάχιστον θα έχει κάποιον να το ταιζει? Τις διακοπές εγώ δεν τις σκέφτομαι γιατί πηγαίνω μια φορά το χρόνο αλλά πέρυσι τον πήρα μαζί τον γιο μου και τα bonsai τα άφησα στην πεθερά μου γιατί η μαμά μου ήταν στον Καναδά ήταν πιο δύσκολα αλλά για μια εβδομάδα το χρόνο βρίσκεις άκρη!!! Ο σκύλος έχει περισσότερες απαιτήσεις από τη γάτα. Μαριλίζα για σενα δουλεύω πες και συ κάτι!!! ;)
Μαριαννα να τα χαιρεσαι τα παιδια σου!!
Μια φορα ειχα φιλοξενησει ενα κουταβι 2 μερες και δε με ειχε αφησει να κοιμηθω καθολου...! Και με το γατι εχουμε ενα θεμα το βραδυ που κλαιει, αλλα οταν μεγαλωσει λιγο θα ηρεμησει!

Ο Χαρης το αγαπαει πολυ (ασε τι λεει..!) δε νομιζω τελικα να μπορεσει να το αποχωριστει... ;) :P
«Παλιά, οι άνθρωποι μελετούσαν για να βελτιώσουν τον εαυτό τους. Σήμερα, μελετούν για να εντυπωσιάσουν τους άλλους.» Κομφούκιος
Άβαταρ μέλους

perdikaki mariana
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: 21 Ιαν 2010, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από perdikaki mariana »

Το μωρό τώρα μαθαίνει, ο μεγάλος έξω. Πάντως επειδή μεγάλωσα με γάτες σου λέω ότι μπορεί να μην συγκρίνονται αλλά έχουν και αυτές τις χάρες τους!!! Και είναι πολλές!!! Στο εξοχικό τουλάχιστον θα έχει κάποιον να το ταιζει? Τις διακοπές εγώ δεν τις σκέφτομαι γιατί πηγαίνω μια φορά το χρόνο αλλά πέρυσι τον πήρα μαζί τον γιο μου και τα bonsai τα άφησα στην πεθερά μου γιατί η μαμά μου ήταν στον Καναδά ήταν πιο δύσκολα αλλά για μια εβδομάδα το χρόνο βρίσκεις άκρη!!! Ο σκύλος έχει περισσότερες απαιτήσεις από τη γάτα. Μαριλίζα για σενα δουλεύω πες και συ κάτι!!! ;)
[url=http://www.xarakas.gr]Εικόνα[/url]
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6681
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 134 times
Επικοινωνία:

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από Harris »

Καλα πως τα καταφέρνεις με 2 σκυλια μεσα στο σπιτι? Βολτες, τα κανουν οπου να'ναι.... Γενικα ο σκυλος δεν ειναι τοσο ανεξαρτητος οπως η γατα πρεπει να εισαι απο πανω!
Οσο για τον Τιγρη (ή οπως τον φωναζει) δεν θα κατσει για πολυ στο σπιτι... λιγο να μεγαλωσει και θα τον παω στο εξοχικο. :)

Παντως τα ζωα ειναι μια απασχοληση. Και γενικα ο σκυλος μπορει να ειναι πιο 'μετζεβελος' ομως ειναι πιο φιλος και πιο αγαπητος απο την γατα! Δεν το συγκρινετε με τιποτα ο σκυλος! Απλα πρεπει να εχει καποιος χωρο κ χρ'ονο! Σκεφτεσε να πας διακοπες κ δεν ξερεις τι να κανεις... Χελωνες , ψαρια, μονομαχους , γατα, μπονσαι! Χαμος!
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

perdikaki mariana
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: 21 Ιαν 2010, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από perdikaki mariana »

Να και τα παιδάκια μου
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
[url=http://www.xarakas.gr]Εικόνα[/url]
Άβαταρ μέλους

perdikaki mariana
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: 21 Ιαν 2010, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από perdikaki mariana »

Liz@ki έγραψε:ο Χαρης θελει να το δωσει οταν κλεισει μηνα..... :( :( :(

το ΠΑΙΔΙ μας!!! Ακαρδος!!! (πειτε του τιποτις...μηπως αλλαξει γνωμη :confusion-helpsos: )

και αυτο το ειδος ειναι τα ψαρακια μου...

βαζω μια φωτο απο νετ

[img]http://mindyandmax.files.wordpress.com/ ... -hbaoc.jpg[/img]

Ωραίο ψάρι!!! Και εγώ είχα όταν ήμουν μικρή ενυδρείο!!! Βρε Χάρη γιατί το γατάκι να το δώσεις?? Η γάτα είναι εύκολο ζώο, τα κάνει στην άμμο της. Και άμα μάθει σε διαμέρισμα δεν ξέρει πως είναι έξω, άλλο να μεγαλώσει σε κήπο και μετά μα τη βάλεις απότομα σε διαμέρισμα και άλλο τώρα. Κράτα το αφού είναι και το παιδάκι σας!! Ο Χάρης μου έχει μια γάτα στο πατρικό του (διαμέρισμα) 20 χρόνια και είναι πολύ ευτυχισμένη!!! Πάρε και ένα σκυλάκι να σου κατουράει παντού (βλέπε εμένα) :laughing-rolling:
[url=http://www.xarakas.gr]Εικόνα[/url]
Άβαταρ μέλους

Topic author
Liz@ki
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 27 Δεκ 2009, 00:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από Liz@ki »

ο Χαρης θελει να το δωσει οταν κλεισει μηνα..... :( :( :(

το ΠΑΙΔΙ μας!!! Ακαρδος!!! (πειτε του τιποτις...μηπως αλλαξει γνωμη :confusion-helpsos: )

και αυτο το ειδος ειναι τα ψαρακια μου...

βαζω μια φωτο απο νετ

[img]http://mindyandmax.files.wordpress.com/ ... -hbaoc.jpg[/img]
«Παλιά, οι άνθρωποι μελετούσαν για να βελτιώσουν τον εαυτό τους. Σήμερα, μελετούν για να εντυπωσιάσουν τους άλλους.» Κομφούκιος
Άβαταρ μέλους

perdikaki mariana
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: 21 Ιαν 2010, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από perdikaki mariana »

Harris έγραψε:
perdikaki mariana έγραψε:Να σας ζήσει το μωρό!!!! Και η δική μας οικογένεια μεγάλωσε με ένα ακόμα σκυλάκι!!! Πολύ όμορφο το γατάκι σας!!! Θα βάλω και γω φοτο από τα παιδιά μου!!!
:romance-heartsthree: :romance-heartsthree:
Οι χελωνίτσες??

και οι χελωνιτσες υπαρχουν. Ολα μια χαρα! :) /Βαλε τα σκυλακια σου... Αν και το γατακι σε 1 μηνα θα φύγει.... θα το παω στο εξοχικο εκτος εαν καποιος το θελει!
Γιατι το καιμένο το γατάκι???? παρεούλα θέλει φαγάκι και άμμο!!!
[url=http://www.xarakas.gr]Εικόνα[/url]

My Nellie
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 1451
Εγγραφή: 23 Ιαν 2010, 21:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από My Nellie »

Τι θα το κάνει το γατουλίνι ο Χάρης?
Ό,τι θα κάνουμε κι εμείς το νεογέννητο που μάζεψε ο δικός μας ο Χαραλάμπης.... :)
Τα γατάκια είναι από τα γλυκύτερα ζωο-μωράκια!
Άβαταρ μέλους

Philip
Masterpiece
Masterpiece
Δημοσιεύσεις: 1774
Εγγραφή: 27 Δεκ 2009, 18:35
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από Philip »

Που το μαζεψες......ρε Χαρη :laughing-rolling:

Να δω τι θα το κανεις....ψυχουλα ειναι ομως :text-bravo:
Άβαταρ μέλους

Topic author
Liz@ki
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 27 Δεκ 2009, 00:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: το ΠΑΙΔΙ!!!

Δημοσίευση από Liz@ki »

χαχα!!! που να το εβλεπες οταν τρωγαμε παστίτσιο που βουτηξε μεσα στο πιατο!!! :laughing-rolling:
«Παλιά, οι άνθρωποι μελετούσαν για να βελτιώσουν τον εαυτό τους. Σήμερα, μελετούν για να εντυπωσιάσουν τους άλλους.» Κομφούκιος
Απάντηση